Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 23 listopada 2016 r., sygn. II SA/Gl 892/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Kaznowska, Sędziowie Sędzia WSA Maria Taniewska-Banacka (spr.), Sędzia WSA Artur Żurawik, Protokolant Agnieszka Jurczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 listopada 2016 r. sprawy ze skargi J. O. na akt Burmistrza Miasta i Gminy Z z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy wydania zezwolenia na wjazd na trasę oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 25 maja 2016 r. zamieszkały w W. J. O. zwrócił się do Burmistrza Miasta i Gminy Z. o zezwolenie, dla dwóch samochodów, na wjazd na odcinek Z.-M. ścieżki spacerowo-rowerowej celem, jak wskazał, dojazdu do działki.

Do wniosku dołączył umowę użyczenia, mocą której właściciel działki położonej w J. przy ul. [...] oddał mu "w użyczenie" 250 m2 tejże działki.

Pismem z dnia [...] r. nr [...] Burmistrz Miasta i Gminy Z. odmówił wydania wnioskowanego zezwolenia. Wskazał, że zgodnie z pkt 16 "Regulaminu wydawania i użytkowania zezwoleń upoważniających do wjazdu pojazdami silnikowymi na ścieżki spacerowo-rowerowe znajdujące się na obszarze Gminy Z." przyjętego zarządzeniem nr [...] z dnia [...] r., organ ma prawo odmówić wydania zezwolenia m.in. w przypadku stwierdzenia braku istnienia podstawy do wydania zezwolenia. Zgodnie zaś z pkt 13 Regulaminu zezwolenia długoterminowe wydaje się w sytuacjach, które mają charakter cykliczny takich jak: dojazd do miejsca zamieszkania, lasów i pól w celu wykonywania prac polowych, remontów i napraw. W przypadku wnioskodawcy stwierdzono brak istnienia podstawy do wydania zezwolenia. Dojazd do działki nr 1 położonej w J. tj. posesji położonej przy ul. [...] jest bowiem możliwy ulicą [...] lub ulicą [...] bądź ulicą [...] i dalej ulicą [...] w J. Przejazd zaś krótkim odcinkiem ścieżki spacerowo-rowerowej od ul. [...] do ul. [...], który wówczas jest konieczny, nie wymaga posiadania zezwolenia. Nie ma zatem potrzeby przejazdu przez cały odcinek Z.-M.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00