Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 20 października 2016 r., sygn. II SA/Go 346/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Jaśkiewicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Krzysztof Dziedzic Sędzia WSA Michał Ruszyński Protokolant referent stażysta Krzysztof Frączek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2016 r. sprawy ze skargi J.R. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie skierowania na badania lekarskie oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] Prezydent Miasta, powołując się m.in. na przepis art. 99 ust. 1 pkt 2 lit. b w zw. z art. z art. 99 ust. 2 pkt 2 oraz art. 75 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2015 r. poz. 155 - dalej jako "ustawa"), skierował J.R. na badania lekarskie w zakresie uprawnień do kierowania pojazdami kategorii "B" prawa jazdy, w związku z pismem Komendy Miejskiej Policji, w którym stwierdzono istnienie uzasadnionych zastrzeżeń co do stanu zdrowia niezbędnego do kierowania pojazdami.

Organ wyjaśnił, iż z wskazanego pisma wynika, że w ciągu ostatnich kilku lat J.R. wielokrotnie był uczestnikiem zdarzeń drogowych. W wyniku tych zdarzeń oraz w związku z wypadkiem w pracy przechodził rehabilitację leczniczą. Ponadto stwierdzono u niego drętwienie kończyn górnych, niedoczulicę palców IV i V ręki lewej oraz zawroty głowy, co w świetle art. 99 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy, uznać należy za uzasadniające powstanie wątpliwości co do stanu zdrowia niezbędnego do kierowania pojazdami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00