Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 2 września 2016 r., sygn. I SA/Łd 535/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski Sędziowie: Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda Sędzia WSA Tomasz Adamczyk (spr.) Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 września 2016 r. sprawy ze skargi A Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] [...] w przedmiocie określenia zobowiązania w podatku dochodowym od osób prawnych za 2010 rok oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z [...] r. Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. z [...] r., określającą A spółce z o.o. w T. zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za 2010 r.

Z akt sprawy wynika, że decyzją z dnia [...] r. Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Ł. określił stronie zobowiązanie w podatku dochodowym od osób prawnych za 2010 rok w kwocie 234.478,00zł. Podejmując rozstrzygnięcie w sprawie organ I instancji, w oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, uznał, iż w wyniku nie ujęcia w urządzeniach księgowych importu towarów handlowych sprowadzonych z Turcji na łączną kwotę 1.884.149,05 USD a następnie ich sprzedaży Strona zaniżyła: koszty uzyskania przychodu roku 2010 o kwotę 5.685.117,10 zł, przychody za rok 2010 o kwotę 7.390.653,03zł.

Jak wykazało przeprowadzone postępowanie w okresie od lipca do grudnia 2010 roku Strona, zgodnie z okazanymi dokumentami źródłowymi, świadczyła usługi transportowe na rzecz firmy B - I. Turcja. Zgodnie z treścią wystawionych faktur cena usługi ustalona była w złotych polskich i płatna gotówką. Z załączonych do faktur VAT dokumentów CMR wynika, że strona przewoziła wyroby odzieżowe dla C Sp. z o.o. z siedzibą w K.. Zgłoszenia importowanego towaru do odprawy celnej dokonywano na terenie Słowacji w punkcie odprawy celnej "Brodske". Z okazanych dokumentów przewozowych wynikało, że C Sp. z o.o. deklarowała, iż sprowadzane towary przekazywane były bezpośrednio do kontrahentów znajdujących się na terenie Łotwy oraz Czech, w efekcie czego sprowadzone towary zostały dopuszczone do wolnego obrotu w procedurze o kodzie 4200 (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów do innego państwa UE).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00