Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 28 września 2016 r., sygn. II SA/Go 601/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Grażyna Staniszewska Sędziowie Sędzia WSA Adam Jutrzenka - Trzebiatowski (spr.) Sędzia WSA Michał Ruszyński Protokolant st. sekr. sąd. Agata Przybyła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 września 2016 r. sprawy ze skargi A.B. na decyzję Wojewody z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie anulowania czynności materialno - technicznej zameldowania I. uchyla zaskarżoną decyzję, II. zasądza od Wojewody na rzecz skarżącego A.B. kwotę 100 (sto) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] grudnia 2015 r. J.B. wystąpiła o anulowanie zameldowania swego syna A.B. na pobyt stały w lokalu mieszkalnym położonym w [...], wskazując, że powyższa osoba nigdy nie wprowadziła się do przedmiotowego lokalu. Do tego pisma dołączyła: odpis z księgi wieczystej oraz postanowienie Sądu Rejonowego sygn. akt. [...]. Wnioskodawczyni wniosła również o przesłuchanie w charakterze świadka A.W. i W.C..

Pismem z dnia [...] grudnia 2015 r. Prezydent Miasta zawiadomił strony o wszczęciu postępowania. Jednocześnie poinformował o terminie rozprawy administracyjnej. Ponadto wezwał A.W. i W.C. na rozprawę administracyjną w dniu [...] grudnia 2015 r. w celu złożenia zeznań w charakterze świadka.

W dniu [...] grudnia 2015r. do Urzędu Miasta zgłosili się A.W. i W.C. w celu złożenia zeznań. Jednocześnie poinformowali, że z powodu wyjazdu nie stawią się na rozprawę administracyjną. A.W. zeznała, że A.B. nie wprowadził się do spornego lokalu. Dodała, że sporadycznie przyjeżdżał on w odwiedziny do rodziców. Wskazała również, że nie wiadomo jej, czy w lokalu znajdują się rzeczy osobiste A.B.. W.C. oświadczył, że zna A.B. tylko z widzenia, ale nigdy z nim nie rozmawiał. Dodał, że widział go kilka razy w ciągu kilkudziesięciu lat.

W piśmie z dnia [...] grudnia 2015 r. A.B. wyjaśnił, że do śmierci ojca do listopada 2014 r. często przyjeżdżał do domu w odwiedziny i przebywał w tym miejscu. W domu pozostały jego drobne osobiste rzeczy. Podał, że na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego z dnia [...] lutego 2015 r. w sprawie sygn. akt [...] nabył prawa do spadku w 1/3 części spadku po zmarłym ojcu. Po rozprawie odwiózł matkę do domu i był tam ostatni raz. Podkreślił, że wymeldowanie z przedmiotowego lokalu pozbawi go możliwości ustalenia co faktycznie wchodzi w skład spadku po zmarłym ojcu. Natomiast w przypadku, gdyby matka chciała sprzedać dom to musi uzyskać także jego zgodę na sprzedaż i wówczas wymelduje się. A.B. wniósł o przesłuchanie go w Urzędzie Miasta. Swoją prośbę uzasadnił tym, iż nie ma możliwości przyjechania w dniu [...] grudnia 2015 r. do Urzędu Miasta na rozprawę administracyjną. Do pisma dołączył postanowienie Sądu Rejonowego sygn. akt [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00