Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 31 sierpnia 2016 r., sygn. II SA/Ol 926/16

 

Dnia 31 sierpnia 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia NSA Janina Kosowska Sędziowie sędzia WSA Ewa Osipuk sędzia WSA Piotr Chybicki (spr.) Protokolant specjalista Wojciech Grabowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 sierpnia 2016 roku sprawy ze skargi M.D. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie zwolnienia ze służby - uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia "[...]", Nr "[...]", Komendant powiatowy Policji w "[...]", działając na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 45 ust. 3 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (t.j. Dz.U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687 ze zm.), zwolnił M. D. ze służby w Policji z dniem "[...]". W uzasadnieniu wskazał, że M. D. od dnia 19 lutego 2015 r. przebywał nieprzerwanie na długotrwałym., tj. przez okres przekraczający 12 miesięcy, zwolnieniu lekarskim. W dniu 27 stycznia 2015 r. Komendant Powiatowy Policji skierował wyżej wymienionego z urzędu do komisji lekarskiej, w celu

ustalenia stanu zdrowia oraz ustalenia zdolności fizycznej i psychicznej do służby, jak również związku poszczególnych chorób ze szczególnymi warunkami lub właściwościami służby. Orzeczeniem nr "[...]" Okręgowej Komisji Lekarskiej MSW z dnia "[...]" M. D. uznany został za trwale niezdolnego do służby w Policji i zaliczony do trzeciej grupy inwalidzkiej. Inwalidztwo nie pozostaje w związku ze służbą. Powyższe orzeczenie komisji lekarskiej jest orzeczeniem ostatecznym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00