Orzeczenie
Wyrok WSA w Łodzi z dnia 24 sierpnia 2016 r., sygn. I SA/Łd 551/16
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiktor Jarzębowski (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda Sędzia WSA Bożena Kasprzak Protokolant: Referent-stażysta Jakub Zegarlicki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 sierpnia 2016 r. sprawy ze skargi W. Spółki Akcyjnej z siedzibą w W. na indywidualną interpretację Dyrektora Izby Skarbowej w K. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji wydatków poniesionych na "koszty transakcyjne" jako koszty wspólne 1. uchyla zaskarżoną interpretację; 2. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w K. działającego z upoważnienia Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
I SA/Łd 551/16
UZASADNIENIE
W dniu [...] r. wpłynął do Biura Krajowej Informacji Podatkowej złożony przez "A" S.A. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji wydatków poniesionych na "koszty transakcyjne" jako koszty wspólne. Wniosek ten nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 28 stycznia 2016 r. wezwano do jego uzupełnienia. Uzupełnienia tego dokonano na początku lutego 2016 r.
Wnioskodawca zawarł we wniosku dwa pytania odniesione do przedstawionego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego. Przedmiotem tej sprawy jest dokonana przez organ interpretacja stanu faktycznego w związku z pytaniem nr 2 wniosku.
Wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny:
Spółka jest polskim rezydentem podatkowym dla celów podatku dochodowego od osób prawych. Wnioskodawca jest wiodącym producentem i sprzedawcą naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Spółka jest również jednym z dziesięciu wiodących producentów naczep i przyczep w Europie. Odbiorcami pojazdów transportowych Spółki są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności firmy z Francji, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Norwegii, Węgier, Litwy, Łotwy, Czech, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Estonii, Niemiec, Austrii, Holandii, Słowenii oraz Serbii.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right