Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 28 lipca 2016 r., sygn. I SA/Po 1432/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Aleksandra Kiersnowska-Tylewicz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Bejgerowska Sędzia WSA Dominik Mączyński Protokolant: st. sekr. sąd. Ewa Szydłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 lipca 2016 r. sprawy ze skargi [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej [...] z dnia [...] r. Nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

Naczelnik Urzędu Celnego w X. decyzją z dnia [...] grudnia 2014 r., nr [...] wymierzył I. O. (dalej zwanej również skarżącą) karę pieniężną w kwocie [...] zł za urządzania gier na automatach A. nr [...] oraz A. nr [...] poza kasynem gry.

Uzasadniając swoje rozstrzygnięcie organ celny I instancji wyjaśnił, że w dniu [...] listopada 2012 r., funkcjonariusze celni przeprowadzili kontrolę dotyczącą urządzania i prowadzenia gier na automatach w barze "Y." mieszczącym się przy ul. R. [...] w miejscowości Z. W objętym kontrolą lokalu skarżąca prowadziła działalność gospodarczą, a kontroli poddano wymienione na wstępie urządzenia. Na skutek przeprowadzonego przez kontrolujących eksperymentu ustalono, że poddane kontroli urządzenia spełniają przesłanki z art. 2 ust. 5 ustawy o grach hazardowych. Skarżąca przedstawiła kontrolującym umowę o wspólnym przedsięwzięciu z dnia [...] lutego 2012 r., z której wynika, że umowa ta została zawarta pomiędzy skarżącą a C. sp. z o.o. Z omawianej umowy wynika również, że wskazana ostatnio spółka za zgodą skarżącej zainstalowała w kontrolowanym lokalu urządzenia do prowadzenia gier rozrywkowych. Zaznaczono również, że omawiana umowa została zawarta celem poszerzenia oferty w ramach prowadzonej przez skarżącą działalności gospodarczej, polegającej na wstawieniu do lokalu urządzeń do gier zręcznościowych pozostających w dyspozycji C. sp. z o.o. W toku postępowania włączono w poczet materiału dowodowego dwie ekspertyzy biegłego sądowego z badania zabezpieczonych automatów do gier sporządzone na potrzeby prowadzonego przez organ postępowania karno-skarbowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00