Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 27 lipca 2016 r., sygn. II SA/Gl 1227/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Rafał Wolnik, Sędziowie Sędzia WSA Piotr Broda (spr.), Sędzia WSA Andrzej Matan, Protokolant Agnieszka Jurczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 lipca 2016 r. sprawy ze skargi "A" Sp. z o. o. w T. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odmowy zatwierdzenia projektu budowlanego oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 18 lipca 2014r. "A" Sp. z o.o. z siedzibą w T. wystąpiła do Prezydenta Miasta T. z wnioskiem o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego w T. przy Al. [...] na parceli nr [...].

Postanowieniem z dnia [...] r., znak: [...], działając w oparciu o art. 35 ust. 3 ustawy - Prawo budowlane, organ administracji architektoniczno-budowlanej stopnia podstawowego wezwał spółkę do usunięcia braków w projekcie architektoniczno-budowlanym, w tym m.in. poprzez dostarczenie ekspertyzy technicznej stanu istniejącej konstrukcji przeznaczonej do dalszej budowy.

W dniu 13 grudnia 2014r. spółka przekazała do organu I instancji poprawiony projekt budowlany, zgodnie z którym istniejąca konstrukcja w miejscach pokrywających się z konstrukcją projektowaną zostanie zastąpiona nowymi elementami, natomiast w pozostałym zakresie obecna konstrukcja zostanie zdemontowana.

Prezydent Miasta T., po analizie przedłożonego projektu postanowieniem z dnia [...] r., znak: [...], ponownie wezwał spółkę do uzupełnienia wniosku z dnia 18 lipca 2014r., między innymi poprzez wyjaśnienie wątpliwości dotyczących rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym w części architektonicznej, a projektem w części konstrukcyjnej w zakresie dookreślenia rozmiaru "zastąpienia" (rozbiórki) istniejącej konstrukcji szkieletowej. Powyższa wątpliwość wynikała z faktu nieuwzględnienia w części konstrukcyjnej pierwszego rzędu słupów żelbetowych zlokalizowanych od Al. [...]. Natomiast w projekcie budowlanym w części architektonicznej, rysunki nr 02A, 02 i 03 przedstawiały pozostawienie ww. rzędu słupów, co z kolei jest niespójne z zapisem w części opisowej (str. 7, pkt 2.3), gdzie zawarto informację o zastąpieniu tych słupów nowymi elementami konstrukcyjnymi, w miejscach pokrywających się z istniejącą konstrukcją, natomiast w pozostałym zakresie elementy istniejącej konstrukcji mają zostać zdemontowane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00