Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 14 czerwca 2016 r., sygn. I SA/Wr 303/16
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anetta Chołuj (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Barbara Głowaczewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 czerwca 2016 r. sprawy ze skargi A Spółka z o.o. z/s we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę w całości.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi jest interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] grudnia 2015 r., nr [...], wydana na wniosek A sp. z o.o. z/s we W. (dalej: spółka, strona, skarżąca, wnioskodawczyni) w przedmiocie podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w zakresie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej.
We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej spółka wskazała, że zamierza nabyć lub wziąć w odpłatne użytkowanie samochody, które będą wykorzystywane przez jej pracowników dla celów wykonywanej działalności gospodarczej. Strona udostępni swoim pracownikom samochody służbowe w celu umożliwienia im właściwej realizacji obowiązków służbowych. Zasady udostępniania pracownikom samochodów służbowych określać będzie ustanowiony regulamin warunków użytkowania samochodów służbowych, w szczególności w zakresie odpowiedzialności i dbałości pracownika związanych z powierzeniem mienia pracodawcy. Zgodnie z postanowieniami tego regulaminu, samochody służbowe będą mogły być wykorzystywane przez uprawnionych pracowników spółki w godzinach pracy wyłącznie w celach służbowych oraz w interesie i na zlecenie pracodawcy. Udostępnienie pracownikom samochodu służbowego będzie odbywać się poprzez zawarcie stosownej umowy.
Strona wskazała, że w związku z faktem, iż charakter zadań powierzonych pracownikom wymaga przejazdów z miejsca zamieszkania pracownika do innych miejsc świadczenia pracy, spółka wyrazi w umowie zgodę na wykorzystywanie przez pracownika samochodu służbowego także do celów prywatnych. Jednocześnie w zamian za udostępnienie pojazdu pracownik będzie obowiązany do dbania o mienie, na zasadach określonych szczegółowo w umowie. Wnioskodawca podał, że koszty zakupu paliwa oraz inne niezbędne wydatki do realizacji przejazdów prywatnych, niejako przy okazji przejazdów służbowych, będą ponoszone bezpośrednio przez pracodawcę, jeśli zużycie na cele prywatne pracownika będzie marginalne i sporadyczne oraz nie jest możliwe ustalenie, jaka część paliwa została zużyta na potrzeby prywatne przy okazji realizacji obowiązków służbowych, a jaka na potrzeby służbowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right