Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Szczecinie z dnia 17 czerwca 2016 r., sygn. I SA/Sz 547/16

Przywrócenie terminu

 

Dnia 17 czerwca 2016 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie: Przewodniczący Sędzia WSA - Kazimierz Maczewski po rozpoznaniu w Wydziale I na posiedzeniu niejawnym w dniu 17 czerwca 2016 r. wniosku I. S. z dnia 18 maja 2016 r. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi w sprawie ze skargi I. S. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w S. z dnia [...] r. nr [..] w przedmiocie przywrócenia terminu do wniesienia odwołania p o s t a n a w i a: odmówić przywrócenia terminu do wniesienia skargi.

Uzasadnienie

Pismem z dnia 18 maja 2016 r. I. S. złożyła

- za pośrednictwem Dyrektora Izby Skarbowej w S. - wniosek

do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie o przywrócenie terminu

do wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie

na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w S. z dnia [...] r.

nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia odwołania od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w K. z dnia [...] r. nr [...] . Równocześnie z wnioskiem Skarżąca złożyła skargę na wyżej opisane postanowienie.

We wniosku Skarżąca podniosła, że postanowienie z dnia 2 marca 2016 r. nie może być uznane za skutecznie doręczone, bowiem jest ona zameldowana pod adresem: [...] , jednak pod tym adresem stale nie przebywa. Pod tym adresem stale przebywa matka Skarżącej - H. R., która odbiera wszelką korespondencję kierowaną do Skarżącej albo awiza i przekazuje je Skarżącej. Matka Skarżącej choruje na depresję, a w okresie od grudnia 2015 r. do marca 2016 r. jej stan psychiczny uległ pogorszeniu, przez co nie kontaktowała się z otoczeniem (nie wpuszczała listonoszy, kurierów, sąsiadów i innych osób). Z akt sprawy wynika natomiast, że próby doręczenia postanowienia z dnia 2 marca 2016 r. przypadły na okres pogłębienia objawów depresji i uzależnienia i zapewne nie otworzyła drzwi listonoszce L. i ta zapewne zostawiła awizo w drzwiach. W ocenie Skarżącej, mogło się zdarzyć, że przy otwieraniu drzwi awizo wypadło albo że matka zapomniała przekazać awizo Skarżącej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00