Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 21 czerwca 2016 r., sygn. II SA/Ol 739/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janina Kosowska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Matczak Sędzia WSA Tadeusz Lipiński Protokolant specjalista Jakub Borowski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 czerwca 2016r. sprawy ze skargi G. D. na decyzję Dowódcy Jednostki Wojskowej z dnia "[...]"r., Nr "[...]" w przedmiocie wznowienia postępowania dotyczącego zwolnienia z zawodowej służby wojskowej oddala skargę.

Uzasadnienie

Z przekazanych Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Olsztynie wraz ze skargą akt sprawy wynika, że rozkazem personalnym nr "[...]" z dnia "[...]", uzupełnionym postanowieniem z dnia "[...]", Dowódca Jednostki Wojskowej (zwany dalej organem I instancji) zwolnił st. szer. G. D. (zwanego dalej skarżącym) z zawodowej służby wojskowej z dniem 31 grudnia 2015 r. i przeniósł go do rezerwy wskutek otrzymania przez niego dostatecznej ogólnej oceny w opinii służbowej. W uzasadnieniu wskazał, że skarżący otrzymał przedmiotową opinię służbową w dniu 13 października 2015 r., lecz nie wniósł od niej odwołania, w związku z czym opinia ta stała się prawomocna w dniu 28 października 2015 r. Zauważył, że skarżący przebywał w 2015 r. na zwolnieniach lekarskich 74 dni, dodatkowo w okresie ważnych przedsięwzięć szkoleniowych przedstawiał zwolnienia lekarskie z zajęć w ograniczonym zakresie łącznie na okres 90 dni. W tych okolicznościach, na podstawie art. 112 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (tj. Dz. U. z 2014 r., poz. 1414 ze zm.), zwanej dalej w skrócie u.o.s.w., postanowiono o zwolnieniu skarżącego z zawodowej służby wojskowej.

We wniosku z dnia 7 stycznia 2016 r. (data nadania) skarżący wniósł o wznowienie postępowania, zakończonego przedmiotowym rozkazem personalnym, powołując się na podstawy z art. 145 § 1 pkt 4 i 5 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz. U. z 2016 r., poz. 23), zwanej dalej w skrócie k.p.a. Skarżący stwierdził, że w trakcie postępowania administracyjnego poprzedzającego wydanie tego rozkazu doszło do naruszenia przepisów postępowania, które to naruszenie w sposób istotny wpłynęło na jego treść, tj.:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00