Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 7 czerwca 2016 r., sygn. II SA/Ol 664/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Katarzyna Matczak Sędziowie sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora (spr.) sędzia WSA Adam Matuszak Protokolant referent stażysta Milena Małyszko po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 czerwca 2016 r. sprawy ze skargi Spółki A na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie kary z tytułu urządzania gier bez wymaganego zezwolenia 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję organu I instancji, 2. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki A kwotę 1041 zł (tysiąc czterdzieści jeden złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Z przekazanych Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Olsztynie akt sprawy wynika, że Dyrektor Izby Skarbowej w dniu "[...]" r. udzielił spółce A zezwolenia znak: "[...]" na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier na automatach o niskich wygranych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Dyrektor Izby Celnej decyzją znak: "[...]" z dnia "[...]" r. cofnął w całości powyższe zezwolenie Dyrektora Izby Skarbowej. Decyzja została doręczona stronie w dniu 14 marca 2011 r., która wniosła od niej odwołanie.

Naczelnik Urzędu Celnego stwierdził, że cofnięcie przez właściwy

organ zezwolenia na urządzanie gier hazardowych, jest równoważne w skutkach z nieposiadaniem przez dany podmiot, od chwili doręczenia takiej decyzji, wymaganego

ustawą o grach hazardowych zezwolenia na prowadzenie rzeczonej działalności,

w związku z czym, postanowieniem z dnia 27 stycznia 2014 r. wszczął postępowanie w sprawie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania przez Spółkę w miesiącu grudniu 2013r., we właściwości miejscowej tamtejszego organu, gier hazardowych na automatach bez wymaganego zezwolenia. Organ I instancji ustalił, że podmiot w ww. okresie urządzał gry hazardowe na 3 automatach zlokalizowanych w wymienionych trzech punktach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00