Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 maja 2016 r., sygn. V SA/Wa 3272/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Andrzej Kania, Sędzia WSA - Barbara Mleczko-Jabłońska, Sędzia WSA - Jarosław Stopczyński (spr.), Protokolant specjalista - Justyna Macewicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 maja 2016 r. sprawy ze skargi M. Sp. jawna na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Warszawie z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zwrotu podatku akcyzowego oddala skargę

Uzasadnienie

Po rozpoznaniu odwołania z dnia [...] maja 2015 r. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego [...] w W. nr [...] z dnia [...] kwietnia 2015 r. odmawiającej zwrotu podatku akcyzowego podatku akcyzowego w wysokości 4.600,00 zł z tytułu dokonanej dostawy wewnątrzwspoinotowej 3 samochodów osobowych.

Po przeprowadzeniu postępowania podatkowego, Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. decyzją z dnia [...] czerwca 2015 r. nr. [...] utrzymał w mocy w/w rozstrzygnięcie.

W uzasadnieniu własnej decyzji organ odwoławczy przywołał m. in. następujące okoliczności faktyczne i prawne: Wnioskiem z dnia [...] lipca 2014 r. M. Sp. j., reprezentowana przez Pełnomocnika, zwana dalej "Spółką" lub "Stroną", zwróciła się do Naczelnika Urzędu Celnego [..] w W. o zwrot podatku akcyzowego w wysokości 4.600,00 z tytułu dokonanej dostawy wewnątrzwspólnotowej 3 samochodów osobowych.

Po przeprowadzeniu postępowania podatkowego, Naczelnik Urzędu Celnego [...] w W. .

Pismem z dnia [...] maja 2015 r. zastępowana przez Pełnomocnika, odwołała się od powyższej decyzji.

Zaskarżonej decyzji zarzucono naruszenie: 1) art 121, art. 122, art. 187 oraz art. 191 Ordynacji podatkowej poprzez niepodjęcie wszelkich działań mających na celu dokładne wyjaśnienie rzeczywistego stanu sprawy, a prowadzenie postępowania dowodowego w sposób mający na celu jedynie wykazanie braku spełnienia przesłanek uprawniających do zwrotu akcyzy i wydanie decyzji jedynie w oparciu o ogólne informacje zgromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, które nie odpowiadają stanowi rzeczywistemu, a w konsekwencji naruszenie art. 107 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym poprzez błędne przyjęcie, że sporne pojazdy w momencie dostawy były zarejestrowane na terenie kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00