Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 24 maja 2016 r., sygn. II SA/Rz 1350/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Magdalena Józefczyk Sędziowie WSA Paweł Zaborniak WSA Marcin Kamiński /spr./ Protokolant starszy sekretarz sądowy Sylwia Opioła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 maja 2016 r. sprawy ze skargi A. P. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą [...] z/s [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry -skargę oddala-

Uzasadnienie

Uzasadnienie:

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lipca 2015 r., nr [...], Dyrektor Izby Celnej w [...] utrzymał w mocy decyzję z dnia [...] kwietnia 2015 r., nr [...], Naczelnika Urzędu Celnego w [...], w przedmiocie wymierzenia A.P. ("skarżącemu") prowadzącemu działalność gospodarczą pod firmą: [...] kary pieniężnej w wysokości 12.000 złotych za urządzanie gier na automacie o nazwie: [...] o numerze [...] w lokalu przy ul. [...], należącym do K.M. (prowadzącej działalność gospodarczą pod firmą: [...]), to jest poza kasynem gry.

Powyższa decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Z akt administracyjnych wynika, że przeprowadzona przez funkcjonariuszy celnych Urzędu Celnego w [...] w dniu 30 grudnia 2013 r. kontrola wykazała, że w lokalu: [...] prowadzonym przez K.M. zostały zainstalowane dwa urządzenia do gier, w tym urządzenie o nazwie: [...] i numerze fabrycznym: [...], stanowiące własność skarżącego A.P. Z umowy dzierżawy nr [...] z dnia 23 sierpnia 2013 roku zawartej na czas nieokreślony pomiędzy właścicielem urządzenia A.P. ("dzierżawcą") prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: [...] a K.M. ("wydzierżawiającą") prowadzącą działalność gospodarczą pod firmą: [...], wynika, że przedmiotem umowy jest dzierżawa części lokalu o powierzchni 3 m kw. w celu zainstalowania i eksploatowania urządzeń do gier, na których dzierżawca ma prowadzić działalność gospodarczą, w zamian za czynsz w wysokości 300 złotych netto (za każdy wstawiony automat). Powyższa umowa obejmowała dwa urządzenia o numerach: [...] oraz [...]. Wydzierżawiający zobowiązał się na podstawie powyższej umowy do podłączenia urządzeń do instalacji elektrycznej oraz do ich udostępnienia do używania klientom lokalu. W umowie postanowiono, że otwarcie urządzenia lub wyjęcie zgromadzonych w nim środków pieniężnych jest możliwe jedynie przez dzierżawcę lub przez osobę pisemnie przez niego upoważnioną.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00