Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 kwietnia 2016 r., sygn. II SA/Wa 1675/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Eugeniusz Wasilewski (spr.), Sędziowie WSA Andrzej Kołodziej, Andrzej Góraj, Protokolant Ewa Kielak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi W.B. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat za okresy pracy w gospodarstwie rolnym oddala skargę
Uzasadnienie
Komendant Główny Policji rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] lipca 2015 r. wydanym na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., po rozpatrzeniu odwołania W. B. od rozkazu personalnego nr [...] Komendanta [...] Policji w [...] z dnia [...] maja 2015 r. dotyczącego odmowy nabycia prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat za okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców od dnia [...] kwietnia 1991 r. do dnia [...] września 1995 r., utrzymał w mocy zaskarżony rozkaz personalny.
W uzasadnieniu rozkazu podano, iż raportem z dnia [...] lipca 2014 r. [...] W. B. zwrócił się do Komendanta [...] Policji w [...] o wliczenie do pracowniczego stażu pracy okresu pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym rodziców, położonym we wsi [...], gm. [...] w okresie od dnia [..] kwietnia 1991 r. do dnia [...] września 1995 r. Do raportu załączył poświadczenie o adresie i okresie zameldowania, zaświadczenie o pracy w gospodarstwie rolnym, zeznania dwóch świadków oraz zaświadczenie o własności gruntów rolnych.
Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] grudnia 2014 r. Komendant [...] Policji w [...] odmówił [...] W. B. zaliczenia okresu pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym rodziców od dnia [...] kwietnia 1991 r. do dnia [...] września 1995 r. do pracowniczego stażu pracy.
Komendant Główny Policji, po rozpatrzeniu odwołania strony od powyższego rozstrzygnięcia, rozkazem personalnym nr [...] z dnia [...] lutego 2015 r. uchylił zaskarżony rozkaz personalny i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji podnosząc, że nie istnieją unormowania prawne, które mogłyby stanowić podstawę do wydania decyzji administracyjnej w przedmiocie zaliczenia policjantowi do wysługi lat, od której zależy nabycie przez policjanta prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego, okresu pracy i tym samym odmowy takiego zaliczenia. Podstawy takiej brak jest zarówno w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji, jak
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right