Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 3 marca 2016 r., sygn. V SA/Wa 636/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Jarosław Stopczyński, Sędzia WSA - Izabella Janson (spr.), Sędzia WSA - Tomasz Zawiślak, Protokolant specjalista - Monika Włochińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 marca 2016 r. sprawy ze skargi A. P. - prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] na decyzję Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] listopada 2014 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. P. prowadzącego działalność gospodarczą pod nazwą [...] (dalej: Skarżący lub Strona) jest decyzja Dyrektora Izby Celnej w W. (dalej: Dyrektor, organ odwoławczy lub organ II instancji) z [...] listopada 2014 r., nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w S., (dalej: "organ I instancji", "Naczelnik") z dnia [...] października 2014 r., nr [...] wymierzającą Skarżącemu karę pieniężną w wysokości 12.000 zł za urządzanie gry na automacie do gier HOT SLOT, nr [...].

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym.

W dniu [...] listopada 2013 r. funkcjonariusze celni Urzędu Celnego w S. przeprowadzili kontrolę urządzania gier na automatach o niskich wygranych w punkcie gier na automatach mieszczącym się w miejscowości O. [...], [...] S. stanowiącym własność [...] E. T. M., w którym gry na automatach, bez wymaganego zezwolenia i poświadczenia rejestracji urządzał A. P.

W trakcie kontroli wskazanego punktu gier, znajdujący się w lokalu automat HOT SLOT, nr fabryczny [...] poddano eksperymentowi polegającemu na przeprowadzeniu czynności odtworzenia możliwości gry. Oględzin zewnętrznych nie przeprowadzono za względu na brak kluczy do automatu.

Na podstawie przedłożonej do kontroli umowy dzierżawy zawartej [...] listopada 2013 r. pomiędzy [...] E.T. M., posiadającej tytuł prawny do nieruchomości, a A. P. ustalono, że przedmiotem umowy była dzierżawa części lokalu: Sklep spożywczo-przemysłowy O. [...],[...] S. Lokal miał być wykorzystywany do eksploatowania w ramach prowadzonej działalności urządzenia elektronicznego HOT SLOT, nr fabryczny [...]. Kontrolujący ustalili, że w lokalu przeprowadzano gry na automatach bez stosownego zezwolenia, a zgodnie z umową dzierżawy dysponentem lokalu był A. P., który nie posiadał koncesji na prowadzenie kasyna, o której mowa w art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540 ze zm., zwana dalej - "u.g.h."). W lokalu brak było również regulaminów dotyczących urządzania gier na automatach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00