Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 18 listopada 2015 r., sygn. III SA/Wr 700/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Anna Moskała, Sędziowie sędzia WSA Magdalena Jankowska-Szostak, sędzia WSA Bogumiła Kalinowska (sprawozdawca), Protokolant sekretarz sądowy Paulina Białkowska, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 18 listopada 2015 r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. we W. na decyzję Dyrektora Izby Celnej we W. z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej w związku z urządzaniem gier na automacie do gier poza kasynem gry. oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] czerwca 2015 r. (nr [...]), Dyrektor Izby Celnej w W. (dalej: Dyrektor IC) - po rozpatrzeniu odwołania "A" Sp. z o.o. z/s w W. (dalej: spółka, strona, skarżąca) - utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w W. (dalej: Naczelnik UC) z dnia [...] marca 2015 r. (nr [...]), nakładającą na spółkę karę pieniężną w wysokości 12.000 zł, w związku z urządzaniem gier na automacie o nazwie HOT FUN nr [...] poza kasynem gry.

Z akt sprawy wynika, że [...] listopada 2013 r. funkcjonariusze celni przeprowadzili kontrolę w lokalu "[...]" w J., w zakresie przestrzegania przepisów regulujących urządzanie i prowadzenie gier hazardowych. W jej wyniku stwierdzono, że znajduje się tam gotowe do użytku urządzenie do gier o opisanej wyżej nazwie, które stanowiło własność (zgodnie z umową najmu powierzchni w lokalu użytkowym) strony skarżącej, będącej organizatorem gier (wykorzystującym przedmiot najmu na zainstalowanie i eksploatację automatu do gier).

W ramach kontroli przeprowadzono eksperyment, doświadczenie i odtworzenie możliwości gry na kontrolowanym urządzeniu. W efekcie rozegranej gry stwierdzono, że po wybraniu jednej z dostępnych gier, grający ustala wysokość stawki za grę, naciśnięcie klawisza START rozpoczyna obracanie bębnów z symbolami, automat wypłaca wygrane, wyniki uzyskiwane we wszystkich grach były przypadkowe-losowe, zależne od systemu sterującego oraz od elektronicznych ustawień w automacie, rola grającego zostaje sprowadzona do zainicjowania pierwszej gry, następnie automat samoczynnie, bez grającego, decyduje kiedy uruchomić i kiedy zatrzymać bębny w kolejnych grach, wzajemne ustawienie bębnów w momencie zatrzymania jest losowe i niezależne od zręczności grającego. Ustalono, że gra na tym urządzeniu wyczerpuje znamiona definicji gry na automacie, zawartej w art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2009 r., Nr 201, poz. 1540 ze zm. - dalej: u.g.h., ustawa o grach hazardowych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00