Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 4 listopada 2015 r., sygn. II SA/Wa 109/15

Odrzucenie skargi

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Olga Żurawska - Matusiak (spr.) Sędziowie WSA Ewa Grochowska - Jung Stanisław Marek Pietras Protokolant starszy sekretarz sądowy Aneta Duszyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 4 listopada 2015 r. sprawy ze skargi M. S. na postanowienie Komendanta [...] Policji z dnia [...] listopada 2014 r. nr [...] w przedmiocie sprostowania oczywistych omyłek postanawia: odrzucić skargę.

Uzasadnienie

Komendant [...] Policji postanowieniem nr [...] z [...] listopada 2014 r., na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w związku z art. 127 § 2 i art. 144 K.p.a., po rozpatrzeniu zażalenia M.S. (dalej jako skarżący) na postanowienie nr [...] Komendanta Rejonowego Policji [...] z [...] lipca 2014 r. w przedmiocie sprostowania oczywistych omyłek w rozkazie personalnym Komendanta Rejonowego Policji [...] nr [...] z [...] lipca 2003 r., utrzymał w mocy zaskarżone postanowienie.

W jego uzasadnieniu wskazano na następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.

Komendant Rejonowy Policji [...] rozkazem personalnym nr [...] z [...] lipca 2003 r. ustalił skarżącemu procentową wysokość wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat na 25 marca 2003 r. na poziomie 4%. Skarżącemu zaliczono do wysługi lat na dzień przyjęcia do służby: rok i dzień służby kandydackiej, w zakładach pracy - 2 lata, 10 miesięcy i 28 dni, zasiłek z tytułu pozostawania bez pracy - rok i 24 dni, łącznie - 4 lata, 11 miesięcy i 23 dni. Postanowieniem nr [...] z [...] lipca 2014 r. Komendant Rejonowy Policji [...], na podstawie art. 113 § 1 K.p.a., z urzędu we wskazanym wyżej rozkazie personalnym w wierszu 11 i 12 od góry zapisy "w zakładach pracy - 2 lata, 10 miesięcy i 28 dni, zasiłek z tytułu pozostawania bez pracy - 1 rok i 24 dni" sprostował na "w zakładach pracy - 2 lata, 6 miesięcy, 6 dni, zasiłek z tytułu pozostawania bez pracy - 1 rok, 1 miesiąc i 24 dni", natomiast w wierszu 23 od góry zapis "łącznie - 4 lata, 11 miesięcy, 23 dni" sprostował na "łącznie 4 lata, 8 miesięcy i dzień". W uzasadnieniu postanowienia organ wskazał, iż analiza akt osobowych skarżącego wykazała popełnienie przez organ błędu pisarskiego i rachunkowego, poprzez wpisanie błędnych wartości okresu zatrudnienia i okresu pobierania zasiłku z tytułu pozostawania bez pracy, a co za tym idzie także łącznego okresu wysługi lat.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00