Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Krakowie z dnia 27 listopada 2015 r., sygn. III SA/Kr 1545/15

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Jakimowicz po rozpoznaniu w dniu 27 listopada 2015 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi A sp. z o.o. w K na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia 17 września 2015 r. nr: [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry postanawia odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

Decyzją Dyrektora Izby Celnej z dnia 17 września 2015 r. nr [...] utrzymano w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego wymierzającą A sp. z o.o. w W karę pieniężną w wysokości 36.000 złotych za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry.

Powyższą decyzję zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie A sp. z o.o. w Warszawie. W skardze zawarto wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji.

W uzasadnieniu wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji wskazano, że ziściły się wszelkie przewidziane w art. 61 § 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi przesłanki uzasadniające wstrzymanie zaskarżonej decyzji w całości przez Sąd Administracyjny.

Wskazano, że skarżący składając niniejszy wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji opiera go przede wszystkim na wiarygodności zarzutu wadliwości zaskarżonej decyzji. Jak wyjaśnia się bowiem w piśmiennictwie: "Kwestię wykonania zaskarżonego aktu lub czynności w zasadzie pozostawiono uznaniu organu administracyjnego ograniczonym jedynie wskazaniem przypadków, kiedy udzielenie ochrony tymczasowej jest niedopuszczalne (art. 61 § 2 p.p.s.a.). W tym stanie prawnym organ administracji, rozpoznając tę kwestię może się kierować zarówno wiarygodnością zarzutu wadliwości zaskarżonego aktu lub czynności, jak i prawdopodobieństwem wyrządzenia znacznej szkody lub spowodowania trudnych do odwrócenia skutków" (vide J.P. Tarno, Komentarz. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00