Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Łodzi z dnia 21 października 2015 r., sygn. III SA/Łd 959/15

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Dnia 21 października 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska po rozpoznaniu w dniu 21 października 2015 roku na posiedzeniu niejawnym wniosku M. S. o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi M. S. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry p o s t a n a w i a : odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.

Uzasadnienie

W dniu 28 sierpnia 2015 roku M. S. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi skargę na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...], nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry.

W skardze skarżąca wnosząc o uchylenie zaskarżonej decyzji oraz poprzedzającej ją decyzji organu I instancji, zwieszenie postępowania do czasu zakończenia toczącego się postępowania karnoskarbowego, zawarła również wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji. W uzasadnieniu wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji skarżąca podniosła, że zaskarżona decyzja została wydana z rażącym naruszeniem prawa, a podstawy powyższego stanowiska szczegółowo rozwija wniesiona w niniejszej sprawie skarga. Wskazując na zasadność podniesionych w skardze zarzutów podała, że wykonanie zaskarżonej decyzji pociągnie za sobą daleko idące skutki - w tym także wymierne finansowo i nie pozostanie bez znaczenia dla jej sytuacji. Ewentualne natomiast uwzględnienie skargi skutkować będzie wyeliminowaniem z obrotu prawnego decyzji organów obu instancji, a taka sytuacja wymagać będzie przywrócenia stanu poprzedniego, tj. zwrotu wymierzonej kary pieniężnej, co z kolei niewątpliwie spowoduje konieczność poniesienia przez skarżącą nakładu środków finansowych, którymi w czasie trwania ewentualnych postępowań w tym zakresie nie dysponuje. W ocenie skarżącej wykonanie zaskarżonej decyzji spowoduje nie tylko trudne do odwrócenia skutki ale również narazi ją na niebezpieczeństwo wystąpienia znacznej szkody, z powodu dramatycznej sytuacji finansowej firmy. Wskazała, że działalność gospodarcza, którą prowadzi generuje narastającą stratę w wysokości 4 284,88 zł, (starta w lipcu b.r. wyniosła 539,80 zł). Uiszczenie zatem kary pieniężnej w kwocie wynikającej z zaskarżonej decyzji (tj. 36 000 zł), spowoduje zachwianie płynności finansowej, konieczność redukcji zatrudnienia oraz ograniczenie zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Straty, jakie zaistnieją w związku z przedstawionymi powyżej okolicznościami z pewnością nie będą już do odwrócenia. Ponadto, skarżąca nadmieniła, że z tytułu zaciągniętego kredytu gotówkowego spłaca ratę w kwocie 906,80 zł miesięcznie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00