Orzeczenie
Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 21 października 2015 r., sygn. II SA/Bd 1019/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Anna Klotz (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Bortkiewicz Sędzia WSA Joanna Brzezińska Protokolant Starszy sekretarz sądowy Jakub Jagodziński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 października 2015 r. sprawy ze skargi T.R.W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu prawa jazdy oddala skargę.
Uzasadnienie
Po rozpatrzeniu wniosku skarżącego T. W. o zwrot zatrzymanego prawa jazdy kat. B, Starosta T. decyzją z dnia [...] kwietnia 2015 r. nr [...], na podstawie art. 12 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (t.j. Dz.U. z 2014 r., poz. 600 ze zm.) odmówił zwrotu zatrzymanego prawa jazdy kat. B.
W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że skarżący posiadał wydane przez Starostę G.-D. prawo jazdy kat. A, B, T, które zostało zatrzymane postanowieniem Sądu Rejonowego w T. Wydział XII Karny wyrokiem z dnia [...] lutego 2015 r., sygn. akt [...]. Sąd w pkt II wyroku orzekł wobec skarżącego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kat. A i T w ruchu lądowym na okres 6 miesięcy, tj. od dnia [...] stycznia 2015 r. do [...] lipca 2015 r. Zdaniem organu, w świetle przywołanych okoliczności faktycznych oraz na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 12 ust. 2 pkt 2 ustawy o kierujących pojazdami nie było podstaw prawnych do zwrotu skarżącemu zatrzymanego prawa jazdy kat. B.
Od powyższej decyzji skarżący wniósł odwołanie. Domagając się uchylenia zaskarżonej decyzji i wydania prawa jazdy kategorii "B", skarżący zarzucił organowi nieprawidłową wykładnię art. 12 ust. 1 pkt 2 i ust. 2 pkt 2 ustawy o kierujących pojazdami, poprzez jego niewłaściwą interpretację i niewłaściwe zastosowanie do stanu faktycznego niniejszej sprawy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right