Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 9 września 2015 r., sygn. I SA/Wr 1143/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Anetta Chołuj, Sędzia WSA Barbara Ciołek, Protokolant sekretarz sądowy Katarzyna Wilczek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 września 2015 r. przy udziale sprawy ze skargi G. B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...] marca 2015 r. Nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za kolejne miesiące od października 2012 roku do lipca 2013 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi rozpatrywanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu była decyzja Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia [...].03.2015 r. nr [...] utrzymująca w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we W. z dnia [...].11.2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za kolejne miesiące od października 2012 r. do lipca 2013 r.

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej stwierdził, że G.B., w wymienionym okresie prowadził działalność gospodarczą pod nazwą A w zakresie transportu towarów i za wymienione okresy dokonał nieprawidłowych rozliczeń podatku od towarów i usług.

Organ wskazał, że podatnik nie ustalił podatku należnego z tytułu dzierżawy ciągników samochodowych oraz zawyżył podatek naliczony od leasingu samochodu ciężarowego (o dopuszczalnej masie całkowitej 3.500 kg). Ponadto jako przypadki jednostkowe stwierdzono brak dowodów źródłowych potwierdzających odliczenie kwot podatku naliczonego oraz brak ewidencjonowania faktur korygujących sprzedaż i faktur zakupu, a ponadto niegodność sum z ewidencji podatkowej z kwotami wykazanymi w deklaracjach VAT-7.

Organ kontroli skarbowej ustalił także, że G.B. w okresie od stycznia do lipca 2013 roku świadczył usługi międzynarodowego transportu towarów (oleju napędowego) na rzecz podmiotu cypryjskiego B (dalej B), którego dyrektorem (zarządcą) był M.O., zamieszkały w J., sekretarzem zaś C z siedzibą na Cyprze. Udziałowcem spółki cypryjskiej była spółka z Brytyjskich Wysp Dziewiczych, której właścicielami byli M.O. i M.G. W oparciu o zeznania M.O. ustalono, że spółka B była firma spedycyjną, na Cyprze miała korzystać tylko z biura rachunkowego i nie zatrudniała innych pracowników, jak również nie posiadała zaplecza technicznego do świadczenia usług transportowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00