Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 9 września 2015 r., sygn. III SA/Łd 794/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia NSA Teresa Rutkowska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Łuczyńska, Sędzia NSA Janusz Furmanek, , Protokolant specjalista- Dominika Janicka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 września 2015 roku sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa ,, A’’ Spółki z o.o. w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] nr [...] Dyrektor Izby Celnej w [...] na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 o.p. (Dz. U. z 2005 r. nr 8 , poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu odwołania "A" w [...] od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego [...] w [...] z dnia [...] nr 36[...] odmawiającej stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym w kwocie 1770 zł, utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

Jak wynika z akt, w dniu [...] skarżąca Spółka rozpoczęła przemieszczanie wyrobów akcyzowych z zapłaconą akcyzą, w postaci olejów silnikowych, z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego do Niemiec. Przemieszczanie przedmiotowych olejów odbywało się na podstawie uproszczonego dokumentu towarzyszącego (UDT). Odbiór ww. wyrobów nastąpił dnia [...], co potwierdził nabywca - firma "B" z Niemiec, w dokumencie UDT-3 - rubryce B.

W dniu [...] strona złożyła wniosek o zwrot podatku akcyzowego, w kwocie 1.770 zł zapłaconego na terytorium kraju od wyrobów akcyzowych w postaci olejów silnikowych, które zostały przemieszczone z terytorium kraju na teren WE. W toku postępowania strona uzupełniała wniosek.

W dniu [...] podatnik dostarczył do akt sprawy pismo z dnia [...] Głównego Urzędu Celnego we [...], w którym niemiecki organ celny stwierdził, że jeżeli wyroby energetyczne o kodach CN 27101981 do 27101999 nie są deklarowane i wykorzystywane jako materiał pędny lub opałowy, to nie podlegają opodatkowaniu akcyzą (podatek od energii) na terenie Niemiec. Dokument ten stanowi wymagany przepisami prawa załącznik do wniosku, z którego wynika, że wyroby (oleje smarowe) będące przedmiotem dostawy wewnątrzwspólnotowej na terytorium Niemiec nie są w tym kraju objęte akcyzą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00