Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 15 września 2015 r., sygn. I SA/Gd 807/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Przasnyski, Sędziowie Sędzia NSA Małgorzata Gorzeń, Sędzia WSA Marek Kraus (spr.), Protokolant Starszy Sekretarz Sądowy Monika Szymańska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 września 2015 r. sprawy ze skargi P. C. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 2 lutego 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w części uznającej stanowisko skarżącego za nieprawidłowe; 2. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
1.Zaskarżoną interpretacją indywidualną z dnia 2 lutego 2015 r. Minister Finansów z upoważnienia, którego działa Dyrektor Izby Skarbowej na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) - dalej jako "Ordynacja podatkowa" lub "O.p." oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), stwierdził, że stanowisko P. C. - dalej jako "Skarżący" przedstawione we wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy dostawie produktów do spożycia na miejscu - jest nieprawidłowe, a stawki podatku przy dostawie produktów "na wynos"- jest prawidłowe.
2.Rozstrzygnięcie zapadło na tle następującego stanu faktycznego sprawy:
W dniu 27 października 2014 r. Skarżący złożył wniosek, uzupełniony w dniu 22 grudnia 2014 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku przy sprzedaży towarów i świadczeniu usług.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny: Skarżący, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, prowadzi punkt sprzedaży gotowych posiłków, głównie dań wegetariańskich, wegańskich i deserów oraz soków i koktajli. Punkt sprzedaży mieści się w galerii handlowej. Produkty są sprzedawane przez Skarżącego w postaci nadającej się do bezpośredniego spożycia przez klientów, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dalszych świadczeń ze strony Skarżącego.