Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 2 lipca 2015 r., sygn. I SA/Ol 303/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Zofia Skrzynecka Sędziowie sędzia WSA Ryszard Maliszewski (sprawozdawca) sędzia WSA Wojciech Czajkowski Protokolant referent stażysta Milena Małyszko po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 lipca 2015r. sprawy ze skargi M. J. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie określenia kwoty zwrotu podatku od towarów i usług za maj 2013r. oddala skargę.

Uzasadnienie

M. J.. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie określenia kwoty zwrotu podatku od towarów i usług za maj 2013r.. Zaskarżoną decyzją organ odwoławczy uchylił decyzję organu I instancji w całości i w zakresie częściowym orzekł co do istoty.

Organ odwoławczy na podstawie art. 233 § 1 pkt 2 lit. a) w związku z art. 220 § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.), dalej O.p., uchylił w całości decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia "[...]" nr "[...]" określającą kwotę zwrotu ww. podatku w wysokości 3.902 zł, i w tym zakresie określił nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy za maj 2013r. w wysokości 4.737 zł.

W uzasadnieniu podał, że spór w niniejszej sprawie dotyczy ustaleń faktycznych, związanych z przedmiotem opodatkowania - sprzedażą (dostawą) pszenicy w kontrolowanym okresie. Na podstawie zgromadzonych w sprawie dowodów organ I instancji uznał bowiem, że M. J. w maju 2013r. prowadziła wspólnie z W. J. gospodarstwo rolne w miejscowości K.. Strona natomiast kwestionując ten fakt podnosi, że zarówno ona, jak i W. J., prowadzili odrębne gospodarstwa rolne i gospodarstwa domowe - ona jako podatnik VAT, W. J. jako rolnik ryczałtowy.

Organ odwoławczy wskazał, że aktem notarialnym z dnia 17 grudnia 1996r. Rep. A nr "[...]" małżonkowie M. i W. J. razem z B. S. w drodze umowy sprzedaży od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, kupili nieruchomość rolną zabudowaną oborą, cielętnikiem, chlewnią, magazynami, warsztatami, garażami, szopą, budynkami (przedszkolnym, administracyjnym, socjalnym, mieszkalnym) i innymi budynkami oraz budowlami, pochodzącą ze zlikwidowanego Kombinatu Rolnego Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki Rolnej (KR PPGR) o nazwie: Gospodarstwo Rolne "[...]" na którą składały się działki gruntu o łącznym obszarze 395 ha 86 arów 93 m2 oznaczone nr "[...]" położone wK., w obrębie G., w obrębie C., w obrębie W., gminie B..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00