Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 17 lipca 2015 r., sygn. II SA/Kr 477/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Aldona Gąsecka-Duda Sędziowie: WSA Krystyna Daniel (spr.) WSA Paweł Darmoń Protokolant: sekr. sądowy Katarzyna Zbylut po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 lipca 2015 r. sprawy ze skargi A.S. na decyzję Nr [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w K. z dnia 13 marca 2015 r., znak: [...] w przedmiocie nałożenia obowiązku przedłożenia projektu budowlanego zamiennego skargę oddala

Uzasadnienie

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w W. decyzją z 18 grudnia 2013 r., na podstawie art. 51 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo budowane z dnia 7 lipca J994 r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623) nałożył na A. S. obowiązek sporządzenia i przedstawienia projektu budowlanego zamiennego związanego z "budową budynku mieszkalnego i warsztatu stolarskiego zlokalizowanych na działce nr [...] położonej w miejscowości K." uwzględniającego zmiany wynikające z dotychczas wykonanych robót budowlanych, w celu doprowadzenia wykonywanych robót do stanu zgodnego z prawem. Organ określił jednocześnie wymogi jakim projekt zamienny powinien odpowiadać oraz wskazał, że termin przedłożenia projektu budowlanego zamiennego upływa 31 maja 2014 r.

W uzasadnieniu organ podał, że w dniu 23 listopada 2010 r. przeprowadził kontrolę robót budowlanych związanych z budową budynku mieszkalnego i warsztatu stolarskiego na działce nr [...] położonej w miejscowości K.. W trakcie przeprowadzonych oględzin stwierdzono, że wybudowano obiekt mieszkalno — warsztatowy o wymiarach 12,60 m x 19,20 m. Ściany fundamentowe i ławy zostały wykonane z betonu zbrojonego. Ściany przyziemia mają konstrukcję mieszaną - beton i pustaki żużlobetonowe. Ściany parteru i poddasza zostały wykonane z pustaków. Stropy żelbetowe wylewane na mokro. Dach dwuspadowy typu szwedzkiego (nad częścią mieszkalną). Konstrukcja dachu drewniana o pokryciu blacha trapezową w kolorze ciemnobrązowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00