Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 21 lipca 2015 r., sygn. II SA/Bd 348/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Leszek Tyliński (spr.) Sędziowie sędzia WSA Wojciech Jarzembski sędzia WSA Anna Klotz Protokolant asystent sędziego Jacek Grzegorzewski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 lipca 2015 r. sprawy ze skargi spółki K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego w W. z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym oddala skargę.

Uzasadnienie

[...] Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w B. dnia [...] r. decyzją nr [...] zgodnie z ustaleniami protokołu kontroli z dnia 18 września 2013 r. nałożył na K. - T. Sp. z o.o. z/s w P. - zwana dalej skarżącą karę pieniężną w wysokości [...] zł.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ I instancji podał, że dnia 18 września 2013 r. o godz. 7:55 w miejscowości Sławęcinek miała miejsce kontrola drogowa autobusu marki VOLVO o nr rej. [...] przeprowadzona przez Inspekcję Transportu Drogowego. Kontrolowanym pojazdem kierował A. C. Kierujący okazał do kontroli m.in. wypis z licencji nr [...] na wykonywanie transportu drogowego osób oraz skrócony rozkład jazdy na linie Tl, T2, D i O. Kierowca nie okazał zezwolenia na wykonywanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie drogowym. Ustalenia z kontroli zostały zawarte w protokole nr [...].

W odwołaniu od ww. decyzji skarżąca wniosła o cofnięcie kary twierdząc, że w dniu 21 sierpnia 2013 r. uzyskała informację o wyborze jej oferty w przedmiocie świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na rzecz gminy I., natomiast w dniu 2 września 2013 r. podpisała umowę na realizację przewozów od dnia 3 września 2013 r. Skarżąca twierdziła, że od dnia 2 września 2013 r. rozpoczęła procedurę celem uzyskania właściwego zezwolenia na wykonywanie przewozu regularnego, tj. wystąpiła do właścicieli przystanków lub ich zarządców o wydanie stosownych uzgodnień. W opinii skarżącej skompletowanie dokumentacji koniecznej do uzyskania zezwolenia trwa nawet kilka miesięcy i jest to okres niezależny od przedsiębiorcy. Spółka podniosła, że nie miała wpływu na uzyskanie zezwolenia w określonym terminie, natomiast zobowiązana została do realizacji przewozów zgodnie z zawartą umową. Do odwołania załączyła kserokopię dokumentacji związanej z postępowaniem przetargowym na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na rzecz gminy I.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00