Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 30 czerwca 2015 r., sygn. II SA/Po 135/15

 

Dnia 30 czerwca 2015 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elwira Brychcy Sędziowie Sędzia WSA Barbara Drzazga Sędzia WSA Maria Kwiecińska (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 czerwca 2015 roku sprawy ze skargi R. D. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia (...) Nr (...) w przedmiocie specjalnego zasiłku opiekuńczego; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta P. z dnia (...) Nr (...), II. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia (...) sierpnia 2014 r., nr (...), Prezydent Miasta P., działając na podstawie art. 1 ust. 1, art. 2 pkt 2, art. 3 pkt 22, art. 16a, art. 20, art. 24, art. 26 i art. 32 ust. 2 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 1456 ze zm.) oraz art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 267), dalej "K.p.a.", odmówił przyznania R. D. specjalnego zasiłku opiekuńczego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia w związku z opieką nad mężem F. D

W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia organ I instancji wskazał, że R. D., wnioskiem z dnia (...) czerwca 2014 r. zwróciła się do organu o przyznanie jej specjalnego zasiłku opiekuńczego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia w związku z opieką nad mężem F. D. Następnie Prezydent przytoczył treść art. 16a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, zwracając uwagę, że wnioskodawczyni nie spełnia określonej w powyższym przepisie przesłanki rezygnacji z zatrudnienia, a więc nie spełnia obligatoryjnego warunku świadczenia, o jakim mowa w art. 16a ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych. R. D. nie zrezygnowała z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, gdyż jej stosunek pracy ustał z dniem (...) marca 2014 r., w wyniku wypowiedzenia dokonanego przez pracodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00