Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 27 maja 2015 r., sygn. IV SA/Po 30/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Józef Maleszewski Sędziowie WSA Izabela Bąk-Marciniak WSA Tomasz Grossmann (spr.) Protokolant st.sekr.sąd. Justyna Hołyńska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 maja 2015 r. sprawy ze skargi R. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia (...) r. nr (...) w przedmiocie środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy K. z dnia (...) r. nr (...); 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana; 3. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. na rzecz skarżącego R. P. kwotę 447 złotych (czterysta czterdzieści siedem zł) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Podaniem z (...) r. W. M. Ch. (dalej: "Wnioskodawca" lub "Inwestor") wystąpił o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na prowadzeniu punktu skupu złomu i surowców wtórnych w G. przy ul. K. (...) na działce nr (...) (zmiana sposoby użytkowania budynku garażowego i działki pod funkcję magazynowania odpadów).

W dniu (...) r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w P. (dalej: "PPIS") w opinii sanitarnej nr (...) nie stwierdził potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia i odstąpił od określenia zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. W uzasadnieniu wskazał m.in., że generowane odpady będą selektywnie magazynowane w przeznaczonych do tego celu pojemnikach posadowionych na placu lub w pomieszczeniu magazynowym w sposób zabezpieczający przed dostępem osób postronnych, po czym - po uzyskaniu partii transportowej - będą przekazywane do zagospodarowania (odzysk, unieszkodliwianie, zbieranie) specjalistycznym podmiotom posiadającym stosowne zezwolenia wymagane przepisami prawa, z tym że dopuszcza się możliwość przekazywania określonych rodzajów odpadów osobom fizycznym lub jednostkom organizacyjnym nie będącym przedsiębiorcami do wykorzystania na ich własne potrzeby. W ocenie PPIS zamierzony sposób zagospodarowania odpadów będzie zgodny z obowiązującą regulacją prawną, wobec czego nie przewiduje się negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00