Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 15 maja 2015 r., sygn. III SA/Łd 187/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Irena Krzemieniewska, Sędzia WSA Ewa Alberciak, , Protokolant specjalista- Dominika Janicka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 maja 2015 roku sprawy ze skargi M. A. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnego 1. oddala skargę; 2. przyznaje adwokatowi W. M. prowadzącemu Kancelarię Adwokacką w Ł. przy [...] kwotę 295,20 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć i 20/100) złotych obejmującą podatek od towarów i usług, tytułem kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu skarżącemu M. A. i nakazuje wypłacić powyższą kwotę adwokatowi W. M. z funduszu Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta Ł. decyzją z dnia [...] nr [...] uznał M. A. za osobę bezrobotną od dnia rejestracji, to jest od 2 czerwca 2014 r. oraz orzekł o braku prawa do zasiłku dla bezrobotnego.

M. A. odwołał się od tej decyzji w części dotyczącej zasiłku dla bezrobotnego.

Wojewoda [....] decyzją z dnia [...] nr [...] utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję Prezydenta Miasta Ł.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wyrokiem z dnia 12 września 2014 r., sygn. akt III SA/Łd 660/14. uchylił decyzję organu odwoławczego w części w jakiej utrzymuje ona w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] nr [...] o odmowie przyznania prawa do zasiłku dla bezrobotnego. W uzasadnieniu wyroku Sąd stwierdził, że przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, powołanych w uzasadnieniu zaskarżonej decyzji nie można rozpatrywać w oderwaniu od treści przepisów kodeksu pracy. Przy ponownym rozpoznaniu sprawy należy ocenić wpływ na powstanie prawa do zasiłku M. A. wyroku przywracającego do pracy i fakt wypłacenia mu wynagrodzenia w świetle art. 51 §1 zdanie 2 kodeksu pracy. Wymaga także zbadania jaki wpływ na obecne uprawnienia strony do zasiłku mają decyzje Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] i[...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00