Orzeczenie
Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 28 kwietnia 2015 r., sygn. I SA/Wr 246/15
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Katarzyna Borońska, Sędziowie sędzia WSA Anetta Chołuj (sprawozdawca), sędzia WSA Barbara Ciołek, Protokolant Edyta Forysiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 kwietnia 2015 r. sprawy ze skargi A we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] października 2014 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację, II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (słownie: czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi A we W. (dalej: strona, skarżąca, wnioskodawca, Uczelnia) jest interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w P. (działającego w imieniu Ministra Finansów) z dnia [...] października 2014 r. (nr [...]), udzielona w zakresie wykładni przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.
Z opisu stanu faktycznego zawartego we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wynika, że wnioskodawca - A otrzymał dofinansowanie ze środków EFRR od instytucji pośredniczącej B zgodnie z umową dotyczącą realizacji projektu pt. [...]. Projekt ten ma być przeprowadzony w ramach działania konsorcjum Uczelni ze C Sp. z o.o (dalej: spółka, konsorcjant biznesowy).
Powołując się na postanowienia umowy na dofinansowanie tego projektu, Uczelnia podkreśliła, że jedynym uprawnionym podmiotem do otrzymania dofinansowania jest Uczelnia. Uczelnia zachowa prawa do publikowania wyników projektu w zakresie w jakim pochodzą one z prowadzonych przez nią badań oraz do wykorzystania nowej wiedzy zdobytej w trakcie realizacji projektu. Konsorcjant biznesowy wnosi wkład finansowy do tego projektu w wysokości odpowiadającej, co najmniej różnicy pomiędzy całkowitą wartością kosztów kwalifikowanych a kwotą udzielonej pomocy publicznej. Prawa majątkowe pochodzące z uzyskanych wyników badań przemysłowych lub prac rozwojowych będących efektem działalności Uczelni zostaną w całości przeniesione na konsorcjanta biznesowego. Zgłoszeń mających na celu ochronę prawną wyników projektu może dokonać jedynie spółka z o.o.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right