Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 15 kwietnia 2015 r., sygn. VI SA/Wa 2477/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Leszek Kobylski (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jacek Fronczyk Sędzia WSA Renata Nawrot Protokolant ref. staż. Piotr Niewiński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 kwietnia 2015 r. sprawy ze skargi I. S.A. z siedzibą w C. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] grudnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie oddalenia sprzeciwu w sprawie o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2013r. nr Sp. [...] Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej ( dalej określany jako: "organ"), w trybie postępowania spornego, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu [...] grudnia 2013r. sprawy o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy "INDOS H" o nr [...] udzielonego na rzecz W. H., na skutek sprzeciwu uznanego za bezzasadny wniesionego przez I. S.A z siedzibą w C., działając na podstawie art.264 i art.247 ust.2 oraz art.132 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000r. Prawo własności przemysłowej ( Dz.U z 2003r. Nr 119, poz.1117 z póź. zm., dalej określana także jako:"p.w.p.") oraz art.98 kodeksu postępowania cywilnego w zw. z art.256 ust.2 p.w.p - orzekł o oddalenie sprzeciwu i przyznał W.H. od I. S.A z siedzibą w C. kwotę 1600 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

W uzasadnieniu powyższej decyzji organ wskazał, że przedmiotem rozpoznania był sprzeciw I. S.A z siedzibą w Ch. wobec decyzji o udzieleniu prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny o nr [...] na rzecz W.H. zam. w P.Powyższy znak jest przeznaczony do oznaczania usług w klasach 35 i 36.

Jako podstawę prawną swojego żądania, w piśmie z dnia [...] kwietnia 2013r., wnoszący sprzeciw wskazał art.132 ust.2 pkt.2 p.w.p. wskazując, że udzielenie prawa ochronnego na sporny znak narusza jego prawa do słowno-graficznych znaków towarowych "IN iNDOS" o nr [...] oraz "IN iNDOS" o nr [...]. Powyższe znaki przeznaczone są do oznaczania usług ujętych w klasach 35,36 i 45. Zdaniem wnoszącego sprzeciw sporny znak towarowy "INDOS H" o nr [...] jest podobny do przysługujących mu znaków na płaszczyźnie brzmieniowej i semantycznej. Powyższe podobieństwo może spowodować mylne skojarzenie tych znaków i wprowadzenie nabywców w błąd co do pochodzenia usług nimi sygnowanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00