Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 24 marca 2015 r., sygn. I SA/Łd 155/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Paweł Janicki Sędziowie: Sędzia NSA Bogusław Klimowicz Sędzia WSA Paweł Kowalski (spr.) Protokolant: Pomocnik sekretarza Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 24 marca 2015 r. sprawy ze skargi M. W. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpoznania wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w przypadku likwidacji spółki jawnej oraz obowiązku wystawienia faktury oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...]. Dyrektor Izby Skarbowej w Ł., działający z upoważnienia Ministra Finansów utrzymał własne postanowienie z dnia [...] pozostawiające bez rozpatrzenia wniosek M. W. z dnia 17 czerwca 2014 r. (data wpływu 23 czerwca 2014 r.) o udzielenie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w przypadku likwidacji spółki jawnej oraz obowiązku wystawienia faktury.

W dniu 23 czerwca 2014 r. M. W. wniósł o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w/w zakresie. Wnioskodawca wystąpił z zapytaniem, czy w uwarunkowaniach przedstawionego zdarzenia przyszłego przekazanie wnioskodawcy, jako wspólnikowi spółki jawnej majątku nabytego przez tą spółkę w sposób opisany we wniosku spowoduje po stronie likwidowanej spółki jawnej obowiązek rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług oraz wystawienia faktury VAT dokumentującej w/w czynność?

Z uwagi na fakt, że wniosek ORD-IN nie spełniał wymogów, o których mowa w art. 14b § 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, ze zm.), pismem z dnia 20 sierpnia 2014 r., na podstawie art. 169 § 1, w związku z art. 14h o.p., wezwano wnioskodawcę do usunięcia braków w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00