Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 11 lutego 2015 r., sygn. I SA/Gl 709/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Madej, Sędziowie WSA Paweł Kornacki (spr.), Bożena Miliczek-Ciszewska, Protokolant specjalista Anna Florek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 lutego 2015 r. sprawy ze skargi G. B. na postanowienie Poczty Polskiej S.A. Centrum Obsługi Finansowej w K. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zarzutów w postępowaniu egzekucyjnym 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) zasądza od Poczty Polskiej S.A. Centrum Obsługi Finansowej w K. na rzecz strony skarżącej kwotę 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

1. Zaskarżonym postanowieniem z dnia [...] nr [...] Dyrektor Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej S.A. w W. (dalej: DCOF) oddalił zażalenie na postanowienie wydane przez ten sam organ w dniu [...] nr [...] uznające za nieuzasadniony zarzut nieistnienia obowiązku, wniesiony przez G. B. (obecnie skarżącego) w postępowaniu egzekucyjnym prowadzonym przez Naczelnika Urzędu Skarbowego w R. na podstawie tytułów wykonawczych o numerach od [...] do [...]z dnia [...].

2. Z akt sprawy wynika następujący stan faktyczny.

2.1. W piśmie z dnia 6 sierpnia 2013 r. skarżący wniósł zarzut nieistnienia obowiązku, jak też wniósł o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

W uzasadnieniu podał, że organ skierował egzekucję do jego wynagrodzenia za pracę. Wierzyciel w dniu 2 października 2012 r. przysłał upomnienie z dnia 28 września 2012 r. wzywając do zapłaty [...]zł.

W dniu 5 października 2012 r. skarżący wystosował do DCOF wniosek o "anulowanie należności z powodu braku podstawy z której wynika zobowiązanie". Oświadczył też, że ponad 15 lat wcześniej dokonał wyrejestrowania odbiorników RTV w Urzędzie Pocztowym. W odpowiedzi, Poczta Polska pismem z dnia 9 listopada 2012 r. poinformowała skarżącego, że powinien zwrócić się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (dalej: KRRiT). W związku z tym, pismem z dnia 23 grudnia 2012 r. wystąpił do KRRiT z wnioskiem o odstąpienie od egzekucji, jednak nie uzyskał jeszcze odpowiedzi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00