Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 stycznia 2015 r., sygn. I SA/Wa 2599/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Anita Wielopolska-Fonfara (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Magdalena Durzyńska Sędzia WSA Elżbieta Sobielarska Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Krynicka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 stycznia 2015 r. sprawy ze skargi Z. U. i Z. L. na decyzję Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę.

Uzasadnienie

Wojewoda [...] decyzją z dnia [...] nr [...] odmówił stwierdzenia nieważności decyzji Naczelnika [...] z dnia [...] nr [...] o ustaleniu odszkodowania za nieruchomość położoną w [...] przy ul. [...] o pow. [...] m ² hipoteka "N.".

W uzasadnieniu organ podkreślił, iż przedmiotowa nieruchomość zabudowana była domem mieszkalnym czteroizbowym, zawierała grunt klasy IV a oraz została przekazana [...] Dyrekcji Inwestycji Spółdzielczych pod budowę osiedla mieszkaniowego "[...]" na podstawie decyzji o lokalizacji szczegółowej Nr [...] z dnia [...]. Ponadto, odnosząc się do zarzutów znajdujących się we wniosku o stwierdzenie nieważności ww. decyzji Naczelnika [...] Wojewoda [...] podkreślił, iż znajdujący się w aktach dokument - protokół przesłuchania małż. L. w dniu 22.02.1974 r. wskazuje, że nie można kategorycznie przyjąć, aby rozprawa nie miała miejsca. Organ zaznaczył, iż z całokształtu akt wywłaszczeniowych przedmiotowego postępowania wynika, iż wartość odszkodowania ustalona została na podstawie opinii szacunkowej oraz aneksu biegłych Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu [...] zgodnie z przepisami ówcześnie obowiązującej ustawy wywłaszczeniowej. Organ uznał zatem, że biegli poprzez sporządzenie opinii uczestniczyli w postępowaniu odszkodowawczym zaś strony zaaprobowały wysokość ustalonego odszkodowania (aneksem do operatu) i nie wniosły odwołania od decyzji. Zdaniem Wojewody ewentualne uchybienia, nie mogą być oceniane w kategoriach rażącego naruszenia prawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00