Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 21 stycznia 2015 r., sygn. II SA/Wa 1427/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Pisula-Dąbrowska Sędziowie WSA Iwona Dąbrowska Andrzej Góraj (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Dorota Kwiatkowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 stycznia 2015 r. sprawy ze skargi M. N. na rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji z dnia [...] czerwca 2014 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia ze służby w Policji - oddala skargę -

Uzasadnienie

Zaskarżonym do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie rozkazem personalnym z dnia [...] czerwca 2014 r. nr [...] (dalej "zaskarżonym rozkazem personalnym") Komendant Główny Policji (dalej "KGP") utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta [...] Policji we [...] z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...], dotyczący zwolnienia ze służby w Policji [...] M. N.

Zaskarżone orzeczenie zapadło w następującym stanie sprawy:

Postanowieniem z dnia [...] grudnia 2013 r., sygn. akt [...], prokurator Prokuratury [...] w L. umorzył śledztwo przeciwko [...] M. N. - policjantowi Komisariatu Policji w [...] Komendy [...] Policji w [...], podejrzanemu o to, że w nocy z [...] na [...] lipca 2012 r. w [...] kierował po drodze publicznej samochodem osobowym marki [...] o numerze rejestracyjnym [...], znajdując się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym nie mniej niż 1,07 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. o czyn z art. 178a § 1 Kk oraz o to, że w nocy [...] lipca 2012 r. w [...], kierując samochodem osobowym marki [...] o numerze rejestracyjnym [...] ulicą [...] w kierunku skrzyżowania z ulicą [...], znajdując się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym 1,07 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż nie zachował należytej ostrożności i nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachując uderzył w mur oporowy kanału przy [...] Ośrodku Ruchu Drogowego, powodując obrażenia ciała u pasażera M. S. w postaci wstrząśnienia mózgu, złamania żuchwy, stłuczenia barku lewego, kręgosłupa okolicy szyjnej i piersiowej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres powyżej dni 7 w rozumieniu art. 157 § 1 Kk, tj. o czyn z art. 177 § 1 Kk w zw. z art. 178 Kk. W uzasadnieniu postanowienia prokurator wskazał, że na podstawie zebranego materiału dowodowego nie sposób ustalić, czy pojazdem w chwili zdarzenia kierował [...] M. N., czy też M. S. Niewątpliwie jednak nikt inny niż [...] M. N. lub [...] M. S. nie mógł w nocy z [...] na [...] lipca 2012 r. kierować samochodem osobowym marki [...] o numerze rejestracyjnym [...], znajdując się w stanie nietrzeźwości, wynoszącym nie mniej niż 1,07 mg/dm3 alkoholu w wydychanym powietrzu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00