Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Opolu z dnia 12 grudnia 2014 r., sygn. I SA/Op 481/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Gerard Czech Sędziowie Sędzia WSA Grzegorz Gocki (spr.) Sędzia WSA Marta Wojciechowska Protokolant starszy sekretarz sądowy Maria Żymańczyk po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 28 listopada 2014 r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowo-Usługowego "A" Spółka z o.o. w G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z dnia 9 maja 2013 r., nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej w przedmiocie podatku od towarów i usług za wrzesień 2004 r. oddala skargę

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi wniesionej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "A" Spółka z o.o. w G. (zwana dalej Spółką, skarżącą) jest decyzja Dyrektora Izby Skarbowej w Opolu z dnia 9 maja 2013 r. utrzymująca w mocy decyzję własną z dnia 15 stycznia 2013 r., którą odmówiono Spółce uchylenia w całości ostatecznej decyzji Dyrektora Izby Skarbowej z dnia 19 grudnia 2006 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług za wrzesień 2004 r., z uwagi na nieistnienie przesłanki określonej w art. 240 § 1 pkt 11 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) - dalej jako: [O.p.].

Decyzję powyższą wydano w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Naczelnik Opolskiego Urzędu Skarbowego w Opolu decyzją z dnia 11 października 2006 r. określił Spółce w podatku od towarów i usług za miesiąc wrzesień 2004 r. kwotę zwrotu różnicy podatku w wysokości 21.198 zł, odmiennie niż zadeklarowała Spółka w deklaracji VAT-7 oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe w kwocie 24.816 zł. Rozstrzygnięcie powyższe było wynikiem stwierdzenia nieprawidłowości w rozliczeniu zobowiązania podatkowego za badany okres, dotyczących wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i zastosowanej do niej stawki 0% podatku VAT. Stwierdzono bowiem, że dostawy udokumentowane fakturami wystawionymi dla "B" oraz "C" w Anglii, z uwagi na niewłaściwy numer identyfikacyjny VAT nabywcy oraz brak dokumentacji potwierdzającej dokonanie dostawy, winny zostać opodatkowane stawką jak dla dostaw krajowych, Spółka nie spełniła bowiem warunków uprawniających do zastosowania tej stawki podatku, określonych w art. 42 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54 poz. 535 ze zm.) - dalej jako: [u.p.t.u.].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00