Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 28 listopada 2014 r., sygn. II SA/Wr 642/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Anna Siedlecka (sprawozdawca) Sędziowie: Sędzia WSA Olga Białek Sędzia WSA Ireneusz Dukiel Protokolant: Asystent sędziego Łukasz Cieślak po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 28 listopada 2014 r. sprawy ze skargi Stowarzyszenia A. na uchwałę Rady Miejskiej w N. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wschodniej części D. w rejonie obwodnicy N. oddala skargę.

Uzasadnienie

Stowarzyszenie A., zastępowane przez radcę prawnego P. S., wniosło do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu skargę na uchwałę Nr [...] Rady Miejskiej w N. z dnia [...] r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wschodniej części D. w rejonie obwodnicy N.. Powołując przepis art. 101 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zaskarżono uchwałę w całości, zarzucając jej naruszenie przepisów prawa materialnego, a to art. 14 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym poprzez ich błędne zastosowanie oraz naruszenie zasady zaufania obywateli do państwa zapisanej w art. 2 Konstytucji RP oraz zasady państwa prawnego działającego na podstawie i w granicach prawa zapisanej w art. 7 Konstytucji RP.

Strona skarżąca wniosła o stwierdzenie nieważności zaskarżonej uchwały, zasądzenie od organu na rzecz skarżącego kosztów postępowania, w tym ewentualnych kosztów zastępstwa procesowego według norm przepisanych, a także o wstrzymanie wykonania uchwały ze względu na niebezpieczeństwo spowodowania trudnych do i odwrócenia skutków.

W uzasadnieniu skargi podano, że skargę składa stowarzyszenie zwykłe nie posiadające zdolności prawnej i zdolności do czynności prawnych, ale z przyznaną zdolnością sądową (art. 25 § 2 p.p.s.a.). Strona skarżąca posiada w zakresie statutowej działalności występowanie w sprawach dotyczących interesów prawnych przedsiębiorców (do skargi dołączono wydruk dokumentu pt. "Statut stowarzyszenia").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00