Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 18 listopada 2014 r., sygn. III SA/Lu 633/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jerzy Drwal, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Ibrom (sprawozdawca),, Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak, Protokolant Asystent sędziego Radosław Stelmasiak, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 18 listopada 2014 r. sprawy ze skargi K. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w B. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Nr [...] z dnia [...] kwietnia 2014 r. Główny Inspektor Transportu Drogowego, po rozpatrzeniu odwołania [...] Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w B. P., utrzymał w mocy decyzję L. Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2013 r., Nr [...] o nałożeniu na spółkę kary pieniężnej w wysokości 6900 zł.

Podstawę faktyczną powyższego rozstrzygnięcia stanowiły następujące ustalenia:

Kontrolą w przedsiębiorstwie [...] Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w B. P. objęto okres od dnia 1 grudnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. Przedmiotem kontroli było przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy kierowców, ustawy o transporcie drogowym i przepisów ruchu drogowego oraz regulacji z zakresu wykonywania przewozów.

Decyzją z dnia [...] października 2013 r. L. Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego nałożył na [...] Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w B. P. karę pieniężną w wysokości 6900 zł za wykonywanie przewozu drogowego z naruszeniem przepisów ustawy o transporcie drogowym.

W odwołaniu skarżąca spółka wniosła o uchylenie decyzji organu pierwszej instancji. Skarżąca odniosła się do stwierdzonych naruszeń i podniosła, że organ powinien był rozważyć, czy nie istniały podstawy do umorzenia postępowania na podstawie art. 92c ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2012 r., poz. 1265 z późn.), dalej: u.t.d.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00