Wyrok WSA w Łodzi z dnia 17 października 2014 r., sygn. III SA/Łd 720/14
Dnia 17 października 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Janusz Furmanek (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Ewa Cisowska-Sakrajda, Sędzia NSA Janusz Nowacki, , Protokolant asystent sędziego Agata Brolik, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 października 2014 roku sprawy ze skargi A. spółki z ograniczona odpowiedzialnością z siedzibą w W. na pismo Urzędu Marszałkowskiego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie negatywnej oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie realizacji projektu 1. stwierdza, że ocena projektu została przeprowadzona w sposób naruszający prawo i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia Urzędowi Marszałkowskiemu w Ł.; 2. zasądza od Urzędu Marszałkowskiego w Ł. na rzecz A. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. kwotę 200 (dwieście) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
III SA/Łd 720/14
U Z A S A D N I E N I E
Przedmiotem skargi skierowanej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi jest informacja zawarta w piśmie Urzędu Marszałkowskiego w Ł. z dnia [...] o negatywnym wyniku ponownej oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie realizacji projektu nr WND-POKL.08.01.10-113/14 "Moda to biznes, rola oferenta mody w kształtowaniu stylu życia" złożonego w ramach konkursu zamkniętego nr P0KL/l/8.1.1./14 w ramach Poddziałania 8.1.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W piśmie poinformowano, że wniosek skarżącego o dofinansowanie projektu uzyskał 69,5 punktów w ocenie ogółem, nie uzyskał wymaganego minimum punktowego w polach 3.1 i 3.4 (Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu i cele projektu; Ryzyko nieosiągnięcia założeń projektu) oraz 3.3 (Zadania).
Z dokumentów załączonych do skargi wynika, że:
1/ W dniu 5 lutego 2014 r. G. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (dalej: skarżąca lub Spółka) złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn. "Moda to biznes, rola oferenta mody w kształtowaniu stylu życia." Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i został skierowany do oceny merytorycznej. Celem ogólnym projektu miał być "Wzrost konkurencyjności 2 przedsiębiorstw branży odzieżowo-tekstylnej z woj. łódzkiego poprzez podniesienie kwalifikacji zawodowych min. 90% z 46 pracowników z tematyki prop. szkoleń w okresie 10.2014-06.2015". Wniosek w punkcie 3.2 wskazywał grupy docelowe do których został skierowany. Opisywał zadania przewidziane do wykonania (pkt 3.3), zakres oddziaływania projektu (pkt 3.5), potencjał i doświadczenie projektodawcy (pkt 3.6) oraz opis sposobu zarządzania projektem (pkt 3.7). Punkt IV wniosku przedstawiał budżet projektu.