Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Gliwicach z dnia 1 października 2014 r., sygn. III SA/Gl 1164/14

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Brandys - Kmiecik po rozpoznaniu w dniu 1 października 2014 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej w kwestii wniosku strony skarżącej o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji postanawia: odmówić wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji. 1 2

Uzasadnienie

1 U Z A S A D N I E N I E

Pismem z dnia [...] r. zaskarżono decyzję Dyrektora Izby Celnej w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za urządzenie gier na automatach poza kasynem gry w kwocie [...] zł.

W skardze zawarto wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji. W uzasadnieniu powołano się przede wszystkim na wiarygodność zarzutu wadliwości zaskarżonej decyzji. W ocenie pełnomocnika strony skarżącej podniesione w skardze zarzuty a zwłaszcza ten dotyczący wydania przez organy obu instancji przepisów z naruszeniem prawa unijnego i w oparciu o nienotyfikowane przepisy techniczne ustawy o grach hazardowych. Ponadto wykonanie decyzji może pociągnąć za sobą utratę płynności finansowej spółki a także wyrządzić jej znaczną i nieodwracalną szkodę. Podkreślono, że już na chwilę obecną spółka ponosi duże straty nie osiągając planowanych zysków z zatrzymywanych urządzeń. Aktualnie prowadzone są w stosunku do niej liczne postępowania egzekucyjne (około [...]) kwot [...] lub [...] zł. Zajęcia ruchomości lub rachunków bankowych oraz dokonywane wpłaty są dla spółki ogromnym ciężarem finansowym. Podkreślono także, że skoro Naczelny Sąd Administracyjny skierował pytanie prawne do Trybunału Konstytucyjnego w kwestii zgodności z Konstytucją RP art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. nr 201, poz. 1540 ze zm.) uznał niekonstytucyjność tych przepisów za oczywistą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00