Postanowienie WSA w Warszawie z dnia 11 września 2014 r., sygn. V SAB/Wa 3/14
Środki unijne
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Andrzej Kania, Sędzia WSA - Mirosława Pindelska, Sędzia WSA - Tomasz Zawiślak (spr.), Protokolant st. specjalista - Małgorzata Broniarek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 11 września 2014r. sprawy ze skargi C. P. na bezczynność Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w W. w przedmiocie wniosku o dofinansowanie realizacji projektu ze środków unijnych; postanawia: 1. odrzucić skargę; 2. nakazać Skarbowi Państwa - Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Warszawie wypłacić C. P. kwotę 100 zł (słownie sto złotych) tytułem uiszczonego wpisu sądowego zarejestrowanego w rejestrze opłat sądowych w dniu [...] maja 2014 r., pod poz. [...].
Uzasadnienie
Przedmiotem skargi z [...] grudnia 2013 r., wniesionej przez [...] (dalej jako skarżący, wnioskodawca) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, jest bezczynność Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (dalej PARP lub organ) w przedmiocie nierozpoznania wniosku o dofinansowanie projektu skarżącego pt. "...." złożonego [...] lutego 2006r. Stan faktyczny został ustalony przez Sąd na podstawie akt załączonych przez organ oraz akt sądowych o sygn.: V SAB/Wa 23/11, V SA/Wa 1780/12,V SAB/Wa 11/13 oraz II GSK 1801/12 i przedstawia się następującą:
Skarżący prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą CBP International [...]., wnioskiem z [...] lutego 2006r. zwrócił się o przyznanie dofinansowania projektu pt. "..." zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206, ze zm., dalej: ustawa o NPR), przewidującej m.in. wydatkowanie publicznych środków wspólnotowych na realizację programów operacyjnych. Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich (SPO RZL). Ponadto pismem z [...] lutego 2006r. skarżący wyjaśnił w jaki sposób udokumentował sytuację finansową prowadzonej przez siebie działalności oraz wskazał, że pomimo, iż wartość projektu prawie 15-krotnie przekracza wysokość dochodu za rok 2005, to kwartalne rozliczenia i przedstawiony harmonogram (wysokość środków potrzebnych w pierwszym kwartale jest równoważna z wysokością dochodu za 2005 rok) zapewnia realizację projektu pod względem finansowym.