Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Postanowienie WSA w Olsztynie z dnia 20 sierpnia 2014 r., sygn. II SA/Ol 634/14

Wstrzymanie wykonania aktu

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Bogusław Jażdżyk po rozpoznaniu w dniu 20 sierpnia 2014 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia "A" sp. z o.o. na odmowę wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji w sprawie ze skargi "A" sp. z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" nr "[...]" w przedmiocie kary z tytułu urządzania gier bez zezwolenia postanawia 1. uchylić postanowienie z dnia 4 lipca 2014r., sygn. akt II SA/Ol 634/14 o odmowie wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji; 2. wstrzymać wykonanie zaskarżonej decyzji. WSA/post.1-sentencja postanowienia

Uzasadnienie

"A" sp. z o.o. w skardze wniesionej na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia "[...]" w przedmiocie kary z tytułu urządzania gier bez zezwolenia, zawarła wniosek o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji przez Dyrektora Izby Celnej, a na wypadek nieuwzględnienia tego wniosku przez organ, Spółka wniosła o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji przez Sąd.

W uzasadnieniu wniosku Spółka wskazała, że brak wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji skutkował będzie realnym zagrożeniem dla dalszego bytu gospodarczego skarżącej i wiążącą się z tym znaczną szkodą oraz trudnymi do odwrócenia skutkami. Skarżąca wskazała na znaczną wysokość kary pieniężnej nałożonej na Spółkę, która jest bardzo dotkliwa i może spowodować - w przypadku wykonania decyzji - istotną szkodę w majątku skarżącej, której następstwa mogą być w zasadzie nieodwracalne. Skarżąca podkreśliła dalej, że obecnie wobec Spółki toczy się szereg postępowań w przedmiocie wymierzenia kar (wymieniono 21 spraw z podaniem wysokości kar możliwych do nałożenia). Wywiedziono we wniosku, że kara w wysokości 342,494,00 zł. aczkolwiek już sama w sobie będzie dla Spółki dotkliwa, to mając na uwadze powyższe toczące się przeciwko Spółce postępowania oraz wysokości grożących kar, tym bardziej, traktując je zbiorczo wraz ze wszystkimi innymi karami wymierzonymi dotychczas w sprawach wskazanych w zestawieniu, przyczyni się do wyrządzenia znacznej szkody, jak również przyczyni się do powstania trudnych, czy wręcz niemożliwych do odwrócenia skutków. Zapłata powyższych kwot spowoduje załamanie się sytuacji finansowej Spółki, wykluczając tym samym jej byt jako podmiotu gospodarczego. Ma to zwłaszcza znaczenie, biorąc pod uwagę, że działalność w zakresie urządzania gier na automatach o niskich wygranych stanowi główne źródło dochodów Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00