Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 9 lipca 2014 r., sygn. I SA/Go 353/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alina Rzepecka Sędziowie Sędzia WSA Stefan Kowalczyk Sędzia WSA Barbara Rennert (spr.) Protokolant Sekretarz sądowy Anna Pakuła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 lipca 2014 r. sprawy ze skargi L.G. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od lutego do września oraz od listopada do grudnia 2005 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

W dniu 23 sierpnia 2013 r. L.G. wniosła skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z [...] lipca 2013 r. nr [...], uchylającą decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z [...] marca 2013 r. nr [...] w części dotyczącej kwoty zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień 2005 r. i przekazującą sprawę za te miesiące do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji oraz utrzymującą ww. decyzję w mocy w pozostałym zakresie dotyczącym określenia zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za luty, marzec, kwiecień, listopad i grudzień 2005 r.

Z akt sprawy wynika następujący stan faktyczny.

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej przeprowadził wobec skarżącej postępowanie kontrolne w zakresie prawidłowości rozliczenia podatku od towarów i usług za 2005 r. W jego wyniku ustalił, że w 2005 r. skarżąca prowadziła działalność gospodarczą w zakresie świadczenie usług marketingowych oraz działała jako przedstawiciel firmy A Sp. z o.o.. Nadto stwierdził, że księgi podatkowe za 2005 r. były prowadzone przez skarżącą nierzetelnie, gdyż ujęto w nich faktury VAT dotyczące zakupu przez skarżącą usług, które w rzeczywistości nie zostały wykonane. Organ pierwszej instancji, określając skarżącej zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, listopad i grudzień 2005 r., zakwestionował prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT wystawionych przez: firmę PBPU "E" ZPChr Z.Ł. na łączną kwotę 542.168 zł brutto (z tytułu świadczenia usług marketingowych oraz za wynajem sali w [...]); firmę U L.K. na łączna kwotę brutto 414.800 zł; firmę "USŁUGI [...]" M.K. na łączna kwotę brutto 45.994 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00