Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 26 czerwca 2014 r., sygn. IV SA/Wr 19/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Jolanta Sikorska, Sędziowie sędzia NSA Henryk Ożóg, sędzia NSA Julia Szczygielska (spr.), Protokolant Z-ca Kierownika Sekretariatu Agnieszka Figura, po rozpoznaniu w Wydziale IV na rozprawie w dniu 26 czerwca 2014 r. sprawy ze skargi T. K. na decyzję D. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z dnia [...]r. nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej I. oddala skargę; II. przyznaje od Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu na rzecz adwokata [...]kwotę 295,20 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć 20/100) złotych w tym 23 % podatku VAT tytułem zwrotu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu w postępowaniu sądowym.

Uzasadnienie

Przedmiotem oceny w niniejszej sprawie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. jest ponownie skarga T.K. na decyzję D. Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we W. z 7 grudnia 2011r. nr [...]w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej, ponieważ wyrokiem z dnia 7 listopada 2013r., sygn.akt II OSK 424/13 Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. z dnia 11 października 2012r., sygn.akt IV S.A./Wr 94/12 i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania tut. Sądowi.

Z przyjętego w sprawie stanu faktycznego wynika, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w G. w związku z otrzymaniem zgłoszenia podejrzenia u T.K. choroby zawodowej w postaci przewlekłej choroby obwodowego układu nerwowego wywołanego sposobem wykonywania pracy: zespołu cieśni w obrębie nadgarstka, pismem z dnia 15 września 2010r. zawiadomił strony postępowania o wszczęciu postępowania w sprawie.

W konsekwencji przeprowadzenia postępowania, w tym sporządzeniu karty oceny narażenia zawodowego w związku z podejrzeniem choroby zawodowej i poddaniu skarżącej badaniom przez jednostki orzecznicze I i II stopnia, tj. D. Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy we W. Oddział w L. i Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w S., które wydały odpowiednio orzeczenia z 4 kwietnia 2011 r., nr [...]oraz z [...] o braku podstaw do rozpoznania u badanej choroby zawodowej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w G. decyzją z [...]nie stwierdził u w/w opisanej wyżej choroby zawodowej wymienionej w poz. 20.1 wykazu chorób zawodowych, określonych w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób zawodowych (Dz. U. Nr 105, poz. 869).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00