Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 czerwca 2014 r., sygn. IV SA/Wa 789/14

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Agnieszka Wójcik, Sędziowie sędzia WSA Marta Laskowska-Pietrzak, sędzia WSA Wanda Zielińska-Baran (spr.), Protokolant ref. staż. Paweł Smulski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 czerwca 2014 r. sprawy ze skargi W. C. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] lutego 2014 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzją z dnia [...] lutego 2014 r. Główny Inspektor Ochrony Środowiska utrzymał w mocy decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] grudnia 2012 r., w sprawie wymierzenia W. C., prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą "W." W. C. kary pieniężnej w wysokości 10 000 zł za dokonywanie poza stacją demontażu wymontowywania z pojazdów wycofanych z eksploatacji przedmiotów wyposażenia lub części nadających się do ponownego użycia.

Organ podał, że [...] Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, odstąpił od zawiadomienia kontrolowanego o zamiarze wszczęcia kontroli, ponieważ przeprowadzenie kontroli było uzasadnione bezpośrednim zagrożeniem życia, zdrowia lub środowiska naturalnego oraz jest niezbędne dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia przeciwko środowisku.

Czynności kontrolne rozpoczęto dnia [...].06.2012 r. oględzinami na przedmiotowym terenie w nieobecności właściciela firmy funkcjonariusza Policji. Na terenie posesji magazynowane były szyby w ilości ok. 60 szt, skrzynie biegów w ilości ok. 30 szt., silniki osuszone w ilości ok. 30 szt., używane opony, przeznaczone do dalszego użycia w ilości ok. 40 szt. . Na stalowych regałach magazynowane są zderzaki, maski przednie, pokrywy tylne, drzwi i błotniki w ilości ok. 500 sztuk. Przed regałami, na powierzchni również utwardzonej kostką brukową zmagazynowane są pojazdy, w różnym stopniu zdemontowane, między pojazdami widoczne są ślady po wylanych płynach eksploatacyjnych. Ponadto w hali zmagazynowane są fotele samochodowe, lampy, pompy klimatyzacyjne, rozruszniki, alternatory, lusterka, tapicerki i półki tylne, zdatne do ponownego użycia. W dniu oględzin na terenie firmy stwierdzono magazynowanie 53 szt. pojazdów w różnym stopniu zdemontowanych oraz 33 połówki pojazdów. Na terenie utwardzonym tłuczniem stwierdzono ślady po wylaniu płynów eksploatacyjnych. Na części utwardzonej kostką brukową znajdują się dwie studzienki deszczowe z kratkami ściekowymi, które posiadają odprowadzenie w postaci dwóch rur z PCV do przydrożnego rowu położonego bezpośrednio przy ogrodzeniu firmy, odwadniającego drogę powiatową. W trakcie oględzin przedmiotowy rów był suchy, a z rur odprowadzających nie stwierdzono żadnych wycieków. W trakcie oględzin nie stwierdzono magazynowania żadnych akumulatorów, prowadzenia demontażu pojazdów, spalania odpadów, ani śladów po ich spalaniu, nie słychać było żadnego hałasu. W trakcie oględzin na terenie całej firmy panował ogólny ład i porządek, wszystkie elementy i części od pojazdów, zarówno w hali magazynowej, w wiacie, jak i na zewnątrz, były poukładane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00