Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 maja 2014 r., sygn. III SA/Wa 3204/13
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodnicząca sędzia WSA Małgorzata Długosz-Szyjko, Sędziowie sędzia WSA Beata Sobocha, sędzia WSA Jolanta Sokołowska (sprawozdawca), Protokolant starszy referent Monika Olszewska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 maja 2014 r. sprawy ze skargi T. S.A. z siedzibą w W. (następca prawny: H. S.A. z siedzibą w W.) na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] września 2013 r. nr [...] w przedmiocie przepisów ordynacji podatkowej oddala skargę
Uzasadnienie
Zaskarżoną interpretacją indywidualną z 5 września 2013 r. Minister Finansów, w imieniu którego działał Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, uznał stanowisko H. S.A. - obecnie T. S.A. (dalej: "Skarżąca" lub "Spółka") przedstawione we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej przepisów Ordynacji podatkowej - za nieprawidłowe.
Z uzasadnienia zaskarżonej interpretacji indywidualnej wynika, że Skarżąca przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe:
Skarżąca zamierza dokonać połączenia z T. S.A. Połączenie zostanie dokonane w trybie połączenia przez przejęcie zgodnie z art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2013 r., poz. 1030). Skarżąca będzie spółką przejmującą, a T. S.A. spółką przejmowaną (dalej: "Spółka przejmowana").
Spółka przejmowana uzyskała szereg interpretacji indywidualnych wydanych na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowej (. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.), dalej: "O.p.", zarówno w stanie prawnym obowiązującym do dnia 1 lipca 2007 r. jak i po tej dacie, dotyczących jej obowiązków wynikających z przepisów podatkowych. Spółka przejmowana zastosowała się do uzyskanych interpretacji, tj. wystąpiły u niej stany faktyczne przedstawione w uzyskanych interpretacjach, a Spółka przejmowana dokonała ich kwalifikacji i rozliczenia w sposób wskazany lub zaaprobowany w uzyskanych interpretacjach. Po dokonaniu przejęcia Skarżąca zamierza w dalszym ciągu stosować się do otrzymanych przez Spółkę przejmowaną interpretacji. W oczywisty bowiem sposób w wyniku dokonania przejęcia zaistnieją u niej te same stany taktyczne co w Spółce przejmowanej.