Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 maja 2014 r., sygn. VI SA/Wa 3375/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędziowie Sędzia WSA Magdalena Maliszewska (spr.) Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki Protokolant st. ref. Renata Lewandowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 maja 2014 r. sprawy ze skargi C. S.A. z siedzibą w W. na decyzję Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia [...] września 2013 r. nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa oddala skargę

Uzasadnienie

C. S.A. (dalej jako: C., skarżąca, Spółka) złożyła do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wniosek z dnia [...] marca 2013 o wydanie pisemnej interpretacji w trybie art. 10 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, co do zakresu i sposobu stosowania przepisów art. 185 Pt oraz Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością (Dz. U. Nr 24, poz. 196 z późn. zm.): zwanego dalej "Rozporządzeniem".

W punkcie 2. wniosku z dnia [...] marca 2013 r. C. przedstawiła następujący stan faktyczny:

"2.1. Wnioskodawca posiada pozwolenie radiowe (decyzją rezerwacyjną) nr [...] z dnia [...] lutego 2009 r., zmienione decyzją nr [...] wydaną w dniu [...] sierpnia 2011 r. oraz decyzją nr [...] wydaną w dniu [...] kwietnia 2012 r.

2.2. W dniu 21 grudnia 2012 r. została opublikowana ustawa z dnia 16 listopada

2012 r. o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne (Nowelizacja).

2.3. Nowelizacja zmieniła m.in. brzmienie artykułu 185 Prawa telekomunikacyjnego, tj. przepisu regulującego zasady ponoszenia opłat rocznych za prawo do dysponowania częstotliwościami. W tym zakresie Nowelizacja weszła w życie 1 stycznia 2013 r.

2.4. Jednocześnie Nowelizacja wprowadziła zasadę, że dotychczasowe rozporządzenia wykonawcze zachowują moc do dnia wejścia w życie nowych przepisów wykonawczych uchwalonych na podstawie znowelizowanej Ustawy, ale nie dłużej niż przez okres 24 miesięcy (art. 25 Nowelizacji).

2.5. Powyższe oznacza, że po dniu 1 stycznia 2013 r:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00