Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 28 maja 2014 r., sygn. I SA/Łd 430/14

 

Dnia 28 maja 2014 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Paweł Kowalski Sędziowie Sędzia WSA Bożena Kasprzak Sędzia WSA Cezary Koziński (spr.) Protokolant Pomocnik sekretarza Przemysław Cieślarek po rozpoznaniu w dniu 28 maja 2014 roku na rozprawie sprawy ze skargi W. W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług za marzec, kwiecień, maj i czerwiec 2005 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Łd 430/14

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] września 2011 r. nr [...] Dyrektor Izby Skarbowej w Ł. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ł2 z dnia [...] grudnia 2010 r. określającą W. W. zobowiązanie w podatku od towarów i usług za miesiące: marzec - czerwiec 2005 r.

Dyrektor Izby Skarbowej stwierdził, iż bieg przedawnienia przedmiotowych zobowiązań podatkowych został zawieszony w dniu 27 października 2010 r. w wyniku wszczęcia postępowania karnego skarbowego wobec podatnika. Z pisma Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ł2 z 9 października 2011 r. wynika, iż w dniu 27 października 2010 r. wszczęto dochodzenie o przestępstwo skarbowe z art. 56 § 2 kks w związku z art. 6 § 2 kks i w tym samym dniu przedstawiono W. W. zarzuty w sprawie.

Organ odwoławczy wskazał, iż w trakcie przeprowadzonej kontroli podatkowej ustalono, że podatnik niezasadnie dokonał obniżenia podatku należnego o podatek naliczony z faktur VAT dokumentujących zakup paliwa od firm: A. Sp. z o.o. z siedzibą w J. 3c oraz B. Sp. z o.o. z siedzibą w B.. Faktury te w ocenie organów podatkowych nie odzwierciedlały faktycznego przebiegu zdarzeń gospodarczych pod względem podmiotowo - przedmiotowym, ponieważ ani osoba sprzedawcy, ani też przedmiot sprzedaży nie są tożsame z wykazanymi na fakturach. Przestępstwo, o którym mowa w rozpatrywanej sprawie polegało na przeklasyfikowaniu i zalegalizowaniu produktu ropopochodnego innego niż olej napędowy przy wykorzystaniu faktur wskazujących jako sprzedawcę firmy A. i B..

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00