Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 kwietnia 2014 r., sygn. III SA/Wa 3108/13

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA del. Marek Kraus, Sędziowie sędzia WSA Małgorzata Długosz-Szyjko, sędzia WSA Jarosław Trelka (sprawozdawca), Protokolant st. sekretarz sądowy Iwona Mazek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 9 kwietnia 2014 r. sprawy ze skargi S. Sp. z o. o. i W. Sp. K. z siedzibą w W. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] września 2013 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej 1) uchyla zaskarżone postanowienie, 2) stwierdza, że uchylone postanowienie nie może być wykonane w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz S. Sp. z o. o. i W. Sp. K. z siedzibą w W. kwotę 357 zł (słownie: trzysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

S. Sp. K. z siedzibą w W. (dalej "Spółka" lub "Skarżąca") zwróciła się do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług. Skarżąca przedstawiając zdarzenie przyszłe zadała pytanie, jednocześnie przedstawiła własne stanowisko w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego.

Minister Finansów, z uwagi na dostrzeżone braki formalne wniosku, pismem z dnia 12 czerwca 2013 r., na podstawie art. 169 § 1 w zw. z art. 14h Ordynacji podatkowej, wezwał Spółkę do uzupełnienia wniosku w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia, poprzez sprecyzowanie stanu faktycznego przez wskazanie symbolu PKWiU wg Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług, dystrybuowanego przez Spółkę napoju bezalkoholowego wg opracowanej receptury, uzyskiwanego przede wszystkim z miodu nabywanego bezpośrednio od producenta miodu, z udziałem wody źródlanej i domieszką aromatu naturalnego z cytryny, imbiru lub żurawiny barwionego dodatkowo koncentratem z bzu czarnego. Kwestii opodatkowania tego napoju dotyczyło bowiem pytanie Skarżącej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00